2009-01-21DREWNO technika: Prototypy przestrzenne z drukarki 3D

DREWNO technika nr 3 grudzień 2008

Nowoczesna drukarka 3D pozwala drukować modele przestrzenne nowych wyrobów.

Rzemieślnicy i zakłady wykonujące dekoracyjne akcesoria nie muszą już zlecać wykonywania prototypów tradycyjnymi metodami, ponieważ toruńska spółka Gamet, jeden z liderów w tej branży, zaoferowała swoim obecnym klientom, jak i firmom nie związanym z branżą meblarską usługę drukowania modeli przestrzennych na nowoczesnej drukarce 3D. Umożliwia ona wykonanie bardzo precyzyjnych modeli o gładkich powierzchniach w bardzo krótkim czasie. Są one w 100 proc. zgodne z wyrobem zamodelowanym w programie przestrzennym.

Wymiary komory wydruku pozwalają na wykonanie wysokiej trwałości modeli, brył i innych skomplikowanych form przestrzennych o wymiarach gabarytowych 350 mm x 350 mm x 200 mm .

- Zaletą takiej maszyny - podkreśla Dariusz Schubert, kierownik Działu Rozwoju Gamet S.A. - jest szybkie wykonywanie modeli uchwytów, nóżek, klamek i innych akcesoriów meblowych i budowlanych bezpośrednio z programu przestrzennego 3D. Dzięki ogromnym możliwościom technicznym, jakie daje drukarka 3D, można jeszcze bardziej skrócić czas od przygotowania prototypu do jego wdrożenia na rynku. Dodatkowym atutem samodzielnego wykonywania modeli w nowoczesnej technologii jest zagwarantowanie klientom, że wyrób jest wykonywany wyłącznie dla Nich, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność w przygotowaniu oferty kolekcji dedykowanych.

Wydajność drukarki 3D pozwala nie tylko w pełni zaspokoić rosnące potrzeby projektowe spółki, ale także świadczyć usługi drukowania modeli 3D dla firm zewnętrznych.

Janusz Bekas

Dzięki ogromnym możliwościom technicznym, jakie daje drukarka 3D, można jeszcze bardziej skrócić czas od przygotowania prototypu do jego wdrożenia na rynku.