2009-01-22Rzeczpospolita: GAMET Nr 1 w Polsce

"Biżuteria dla mebli" - tak właśnie spółka GAMET rekomenduje produkowane uchwyty, gałki meblowe, wieszaki i nóżki, które subtelnie podkreślają charakter mebli, nadając im przy tym elegancki i wyjątkowy wygląd. W parze z wyróżniającym się wzornictwem akcesoriów meblowych GAMETu idzie także ich funkcjonalność, ergonomia i jakość, dzięki którym firma buduje zaufanie klientów zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Już od ponad dwóch dziesięcioleci marka GAMET jest znana w branży meblarskiej. Spółka rozpoczęła swoją działalność gospodarczą w grudniu 1987 roku, jako mały zakład ślusarsko-galwaniczny, specjalizujący się w produkcji i sprzedaży uchwytów do mebli. Sukcesywnie z roku na rok, poprzez wprowadzanie do oferty nowych produktów, takich jak gałki, wieszaki, nóżki meblowe i inne, GAMET zdobywał nowe rynki, stając się marką rozpoznawalną i cenioną nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Kolejne lata dla spółki, to okres dynamicznego wzrostu sprzedaży oraz dalszego rozszerzania oferty produktowej ozdobnych akcesoriów meblowych oraz budowlanych.

Obecnie GAMET dysponuje nowoczesnym centrum logistycznym, fabryką i jedną z najnowocześniejszych linii galwanicznych w Europie, które zlokalizowane są w Toruniu. Pozwala to spółce na dalsze zwiększanie wykorzystania mocy produkcyjnych i zapewnienie niezawodnej obsługi klienta. Właśnie dzięki zaufaniu klientów i partnerskim relacjom biznesowym, jakie GAMET buduje i umacnia przez lata, spółka stała się niekwestionowanym liderem z ok. 30-proc. udziałem w rynku krajowym w segmencie dekoracyjnych akcesoriów meblowych.

Aktualnie w ofercie spółki jest ponad 6 500 produktów, co roku wprowadzanych jest około 50 nowych wzorów. Powstają one przy współpracy z zagranicznymi i polskimi projektantami, takimi jak Ute Broeker, Sebastian Olszewski czy Milena Ballue. Inspiracje do tworzenia nowych produktów firma czerpie przede wszystkim z bezpośrednich informacji od klientów, które pozwalają wnikliwie poznać ich potrzeby i oczekiwania. Jednak w dużej mierze także uczestnictwo w międzynarodowych targach branżowych daje spółce możliwość uważnego śledzenia trendów panujących w meblarstwie w danej części Europy. Dzięki temu o wiele łatwiej i trafniej dostosować ofertę do potrzeb rynków europejskich, które są bardzo zróżnicowane w zakresie designu i wykończenia akcesoriów meblowych. W tym roku GAMET gościł już na targach ZOW w Bad Salzuflen, Kyiv Expo Furniture w Kijowie oraz Euro Expo Mebel w Moskwie, a w planach są kolejne imprezy targowe, m.in. we wrześniu tragi Bife Timb w Bukareszcie.

Wspomniane targi, to dla spółki GAMET także bardzo dobra okazja do zaprezentowania nowych kolekcji uchwytów i gałek meblowych. Różnorodność tegorocznych nowości produktowych pod względem wzornictwa i pokryć galwanicznych sprawia, że wpasowują się one zarówno w styl retro, klasyczny, jak i nowoczesny. Przykładowo kolekcja akcesoriów meblowych Arum wyróżnia się ciepłym, łagodnym wzornictwem i idealnie komponuje się z meblami w stylu klasycznym i rustykalnym.

Z kolei seria Greco charakteryzuje się prostymi geometrycznymi kształtami, które nawiązują do motywów starożytnych. Stylistycznie uchwyty i gałki z tej kolekcji dopasowane są do wnętrz kuchennych, salonowych czy gabinetowych. Dla osób ceniących prostotę i chłodną elegancję w wystroju wnętrz, idealną propozycją z oferty 2008 są uchwyty o nowoczesnym wzornictwie: UN26, UN27 i UN28, zaprojektowane przez niemiecką znaną i cenioną w branży projektantkę Ute Broeker. W przygotowanych w tym roku nowościach znajdują się także kolekcje, dzięki którym można wyposażyć w akcesoria o takiej samej stylistyce zarówno fronty meblowe, jak i drzwi. Mowa jest na przykład o serii Maritimo, w skład której wchodzą dwa uchwyty, gałka oraz klamka do drzwi wewnętrznych.

Dodatek promocyjny do Rzeczpospolitej, Polskie Meble - poniedziałek, 30 czerwca 2008. 30_06_2008_rzeczpospolita_polskie_meble.pdf/files/artykuly_zalaczniki/2009-01/30_06_2008_rzeczpospolita_polskie_meble.pdf