2009-02-16MMiA: Wyobraźnia bez granic z drukarką 3D

Gamet S.A., lider produkcji dekoracyjnych akcesoriów meblowych i budowlanych, wyposażył swoich projektantów pracujących w Dziale Rozwoju w nowoczesną drukarkę 3D pozwalającą drukować modele przestrzenne.

artykuł MMiA_2009_01

W porównaniu z tradycyjnymi technikami wykonywania prototypów, takimi jak: obróbka skrawaniem, czy obróbka elektroerozyjna, drukarka 3D umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnych modeli o gładkich powierzchniach w bardzo krótkim czasie. Wydruki te są w 100% zgodne z wyrobem zamodelowanym w programie przestrzennym.

Wymiary komory wydruku pozwalają na wykonanie wysokiej trwałości modeli, brył i innych skomplikowanych form przestrzennych o wymiarach gabarytowych 350 x 350 x 200 mm.

Jak podkreśla Dariusz Schubert, Kierownik Działu Rozwoju Gamet S.A.:
„Szybkie wykonywanie modeli akcesoriów meblowych i budowlanych bezpośrednio z programu przestrzennego 3D, jest największą zaletą posiadania takiej maszyny w naszej branży. Ogromne możliwości technicz

ne, jakie daje drukarka 3D, pozwalają jeszcze bardziej skrócić czas od przygotowania prototypu do jego wdrożenia na rynku. Samodzielne  wykonywanie modeli w nowoczesnej technologii gwarantuje naszym klientom, że wyrób jest wykonywany wyłącznie dla nich, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność w przygotowaniu oferty kolekcji dedykowanych”

Inwestycja w zakup drukarki 3D pozwala nie tylko w pełni zaspokoić rosnące potrzeby projektowe spółki Gamet S.A., ale także świadczyć usługi drukowania modeli 3D dla firm zewnętrznych. Dlatego też z usług wydruku trójwymiarowego mogą korzystać zarówno dotychczasowi klienci, jak i  firmy, które nie są związane z branżą meblarską.

Aby uzyskać dodatkowe informace na temat usług drukowania modeli 3D należy kontaktować się z firmą Gamet S.A. pod numerem telefonu +48 56 611 0 205 lub adresem e-mail wydruk3D@gamet.eu.

Szybkie wykonywanie modeli akcesoriów meblowych i budowlanych bezpośrednio z programu przestrzennego 3D, jest największą zaletą posiadania takiej maszyny.