2009-01-21Produkty dla architekta 2008

GAMET S.A. jest liderem w produkcji i sprzedaży ozdobnych akcesoriów dla branży meblowej i jednym z wiodących w branży budowlanej. W swojej ofercie posiada między innymi: uchwyty, gałki, nóżki meblowe, wieszaki oraz klamki do drzwi. GAMET jest jedną z najdynamiczniej rozwijającą się firmą w branży akcesoriów meblowych i klamek w Europie.

Dzięki współpracy z najlepszymi krajowymi i europejskimi designerami, wykorzystywaniem najnowocześniejszych technologii oraz nieustannej pracy nad podwyższaniem jakości, GAMET jest w stanie zaoferować swoim klientom produkty, które spełniają najwyższe światowe standardy. Połączenie potencjału produkcyjnego w Polsce ze sprawną siecią logistyczną, nowoczesnymi magazynami składowania pozwala szybko reagować na zmieniające się potrzeby klientów.

Wyróżnienia:

  • tytuł "Partnera Roku 2006" w rankingu przeprowadzonym przez dwumiesięcznik "Produkcja Mebli" w kategorii najlepszy dostawca akcesoriów meblowych w roku 2006.
  • honorowe odznaczenie "Za zasługi dla Wynalazczości" nadane w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Własności Intelektualnej przez Prezesa Rady Ministrów w uznaniu szczególnych zasług w dziedzinie wynalazczości.

Co roku firma zaskakuje swoich odbiorców wprowadzając kilkanaście nowych kolekcji akcesoriów charakteryzujących się oryginalnym designem podążającym za rynkowymi trenadami. Proponowane nowości produktowe są niejednokrotnie odpowiedzią na indywidualne potrzeby naszych odbiorców, zwłaszcza producentów mebli, stając się tym kolekcjami dedykowanymi wyłącznie dla nich.

KOLEKCJA UTE

Nowoczesny wymiar elegancji – te słowa w pełni oddają charakter oraz styl najnowszej linii uchwytów zaprojektowanej przez cenioną niemiecką projektantkę Ute Bröker.
W skład kolekcji wchodzi 7 modeli uchwytów: UA41, UA42, UA43, UU11, UU12, RE50, RE51 wykonanych z aluminium i ZnAl-u występujących także w połączeniu z drewnem w kolorze venge.

Jest to nowatorska kolekcja uchwytów o prostym i ergonomicznym kształcie, charakteryzująca się spokojną, łagodną i ciepłą linią wzorniczą. Proponowane uchwyty odpowiadają aktualnie panującym trendom i wpisują się w ramy nowoczesnego wzornictwa.
Poza wysoką jakością wykonania i oryginalnym designem, akcesoria wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością.

Dzięki licznym wykończeniom, począwszy od lśniącego chromu, niklu szczotkowanego, aluminium po stonowany chrom satynowy i drewno w kolorze venge, uchwyty mają szerokie zastosowanie w dowolnym rodzaju mebli mieszkaniowych i biurowych. Sprawdzają się zarówno w living room, sypialni, kuchni oraz gabinecie. Dodatkowym atutem jest różnorodność rozstawów w obrębie jednego wzoru, która pozwala na dowolne dopasowanie elementu w zależności od rozmiarów frontów mebli.

Kolekcja TITAN

Kolekcja charakteryzuje się bardzo łagodną linią wzorniczą dzięki temu zachwyca prostotą i elegancją. W jej skład wchodzą: gałka GG26 oraz uchwyty UG38 dostępny w rozstawie 128mm oraz UU37 występujący w rozstawie 224 mm. Wszystkie produkty wykonane są ze ZnAl-u. Pokrycie galwaniczne niklu szczotkowanego uchwytów i gałki, przypominające z wyglądu stal nierdzewną sprawia, że akcesoria te doskonale trafiają w gusta klientów, którzy w swoich wnętrzach łączą klasykę z modernizmem.

Kolekcja QUADRA

Zaprojektowana z myślą o całym wnętrzu począwszy od mebli pokojowych, kuchennych, biurowych, aż po same drzwi. Twórcą kolekcji jest znany polski designer Tomasz Rudkiewicz. Geometryczna bryła jaką posiadają poszczególne modele powoduje, że kolekcja jest dosyć odważna w swojej formie i tym samym jest wyrazem nowoczesnego stylu projektowania wnętrz.

Kolekcja QUADRA wykonana jest ze ZnAl-u, a w jej skład wchodzi: uchwyt RR08, gałka RG08, wieszak RW08 oraz dwie klamki DH-R: do drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych. W zależności od upodobań klientów, rodzaju użytego surowca do produkcji mebli oraz stylu mebli, akcesoria te dostępne są w kilku pokryciach między innymi: mosiądzu, chromie, niklu szczotkowanym czy mosiądzu antycznym, dodatkowo uchwyty występują w trzech różnych rozstawach. Dzięki temu kolekcja jest jeszcze bardziej różnorodna, uniwersalna oraz doskonale spełnia swoje funkcje użytkowe.

KOLEKCJA BURSZTYNOWY SZLAK

BURSZTYNOWY SZLAK to wyjątkowa seria uchwytów i gałek zaprojektowana przez młodego i cenionego artystę Sebastiana Olszewskiego z Torunia. Stanowi niezwykłe połączenie sztuki, zdobnictwa, unikatowych w świecie walorów Polski, jak też inspiracji tajemnicami wodnego życia wraz z formą użytkową otaczających nas przedmiotów. Za nazwą kryje się kolekcja uchwytów i gałek wykonanych ze szlachetnego mosiądzu oraz mosiądzu posrebrzanego, ozdobiona w najszlachetniejszą odmianę bursztynu, pochodzącego z Morza Bałtyckiego. Jest to nawiązanie do wartości bursztynu, który w I wieku naszej ery był cenionym przedmiotem handlu i po który kraje basenu Morza Śródziemnego organizowały wyprawy aż do wybrzeża Bałtyku, nazywając go „Złotem Północy”.

W skład kolekcji wchodzi gałka BSM1 o nazwie PINUS oraz dwa uchwyty: BSM2 - LARIX oraz BSM3 - ABIES dostępne w rozstawie 128 mm.

Naturalne i niepowtarzalne bursztyny sprawiają, że każdy uchwyt, czy gałka jest sam w sobie unikatem tak samo jak artystyczne ręczne wykonanie tych akcesoriów. Seria dedykowana jest dla wyjątkowych mebli w wyjątkowych pomieszczeniach, którymi może stać się salon, gabinet czy sypialnia. W połączeniu z takimi właśnie meblami z pewnością kolekcja BURSZTYNOWY SZLAK dostarczy wiele satysfakcji estetycznych, jak też funkcjonalnych.

KOLEKCJA ROTA

Kolekcja ROTA to propozycja uchwytu, gałki i kołatki wpisująca się w stylistykę retro. W jej skład wchodzą: uchwyt dwupunktowy UR13, gałka GR13 oraz kołatka KR13.
Akcesoria wykonane są ze ZnAl-u wykończonego patyną na mosiądzu. Uchwyt dwupunktowy dostępny jest w rozstawie 64 mm, z kolei gałka oraz kołatka mają średnicę 45 mm.

Kolekcja stanowi połączenie funkcjonalności z niepowtarzalnym wzornictwem. Zwłaszcza gałka i kołatka, przypominające kształtem bogato zdobioną rozetę, wyróżniają się misternym wykonaniem licznych elementów dekoracyjnych.
Wykończenie akcesoriów patyną na mosiądzu imitującą stary mosiądz powoduje, że nabierają one dostojności i stają się bardzo stylowymi elementami ozdobnymi mebli. Walory dekoracyjne tej kolekcji nadają unikalnego charakteru meblom, a przy meblach wykonanych z naturalnego drewna dodatkowo podkreślają naturalne piękno tego materiału.

Kolekcja ROTA daje szerokie możliwości zastosowania uchwytów, gałek czy kołatek w meblach kuchennych, gabinetowych czy salonowych zarówno o tradycyjnym i klasycznym charakterze, jak i w meblach bardziej wystylizowanych.

Architektura & Biznes prezentuje "Produkty dla architekta 2008", index 30283X.