2009-01-21Meble Materiały i Akcesoria: Różnorodne wzornictwo najwyższej jakości

Meble, Materiały i Akcesoria,  rok IX nr 5 (93) maj 2008, miesięcznik.

Kolejne, nowe propozycje firmy GAMET

Firma GAMET siłę swojej marki buduje przede wszystkim poprzez szeroką gamę produktów najwyższej jakości oraz wyróżniające się wzornictwo. Potwierdzeniem tej tezy było także wystąpienie tego polskiego producenta na tegorocznych targach Kyiv Expo Furniture 2008, które odbyły się w dniach 12-16 marca w Kijowie.

Różnorodność wystawianych nowości, począwszy od retro, przez klasykę po nowoczesność, przyciągała uwagę gości targowych. Zaprezentowane zostały między innymi najnowsze kolekcje uchwytów, gałek i kołatek nawiązujących do stylu retro, tj.: Greco i Arum. Swoją premierę miały najnowsze uchwyty w stylu nowoczesnym UN26, UN27 zaprojektowane przez cenioną niemiecką projektantkę Ute Broeker.

Kolekcja Arum

W jej skład wchodzi uchwyt dwupunktowy UR16 o rozstawie L = 96 mm oraz KR16 o rozstawie L = 32 mm oraz gałka GR16. Akcesoria wykonane są ze ZnAl-u i dostępne w kolorze patyny na mosiądzu, który podkreśla ich charakterystyczny styl. Nowości te wyróżniają się ciepłym i łagodnym wzornictwem i idealnie komponują się z meblami w stylu klasycznym i rustykalnym.

Kolekcja Greco

Składa się ona z uchwytu dwupunktowego UR17 i kołatki KR17 występujących w rozstawie L = 96 mm oraz gałki GR17. Nowości te wyprodukowane są ze ZnAl-u i dostępne w kolorze patyny na mosiądzu. Kolekcja charakteryzuje się prostymi, geometrycznymi kształtami, które nawiązują do motywów starożytnych. Stylistycznie dopasowane są do wnętrz kuchennych, salonowych czy gabinetowych, zarówno klasycznych, jak i stylizowanych.

Uchwyty UN26 i UN27

Uchwyty te zostały zaprojektowane przez cenioną niemiecką projektantkę Ute Broeker. Do ich produkcji także wykorzystano ZnAl tj. stop cynku i aluminium. Oferowane są w wykończeniu chromem, chromem satynowym i niklem szczotkowanym. Uchwyt UN27 występuje w rozstawie L = 96 mm, z kolei detal UN26 dostępny w wersji „lewy” i „prawy” w rozstawie L = 16 mm. Prezentowane modele stanowią propozycję dla osób ceniących prostotę i chłodną elegancję w wystroju wnętrz.

Kolejne, nowe propozycje firmy GAMET