2009-01-21Meblarstwo: Z kroplą bursztynu

MEBLARSTWO Pismo dla producentów i odbiorców mebli Nr 10 (82) październik 2007

Unikatowa kolekcja o nazwie BURSZTYNOWY SZLAK została zaprojektowana w pracowni NEUS w Toruniu przez młodego i cenionego artystę Sebastiana Olszewskiego. Stanowi ona połączenie sztuki, zdobnictwa, unikatowych w świecie walorów Polski, jak też inspiracji tajemnicami wodnego życia wraz z formą użytkową otaczających nas przedmiotów.

W skład kolekcji wchodzą uchwyty i gałki wykonane ze szlachetnego mosiądzu oraz mosiądzu posrebrzanego, które ozdobione są w najszlachetniejszą odmianę bursztynu, pochodzącego z Morza Bałtyckiego. Jak informuje firma GAMET, jest to nawiązanie do wartości bursztynu, który w I wieku naszej ery był cenionym przedmiotem handlu i po który kraje basenu Morza Śródziemnego organizowały wyprawy aż do wybrzeża Bałtyku, nazywając go „Złotem Północy”.

W skład kolekcji wchodzi gałka o nazwie PINUS oraz dwa uchwyty: LARIX oraz ABIES dostępne w rozstawie 128 mm.

Naturalne i niepowtarzalne bursztyny sprawiają, że każdy uchwyt czy gałka jest sam w sobie unikatem tak samo jak artystyczne ręczne wykonanie tych akcesoriów. Seria dedykowana jest dla wyjątkowych mebli w wyjątkowych pomieszczeniach, którymi może stać się salon, gabinet czy sypialnia. Z pewnością kolekcja BURSZTYNOWY SZLAK dostarczy jej użytkownikom wiele satysfakcji estetycznych jak też funkcjonalnych.

Nowe odsłony akcesoriów Accuride

Nowa oferta akcesoriów Accuride to prowadnice kulkowe typu "push to open". Asortyment ten dostępny jest już w ofercie firmy GAMET, oficjalnego dystrybutora produktów Accuride.

Prowadnice kulkowe typu "push to open" to najnowsze modele prowadnic marki Accuride. Są to prowadnice serii 3832 ze zwalnianiem dotykowym: 3832TR i 3832HDTR. Cechą podstawową tych produktów jest dotykowa aktywacja mechanizmu wysuwania szuflady lub półki. Szuflada pozostaje w pozycji zamkniętej aż do naciśnięcia frontu. Naciśnięcie frontu powoduje odskok szuflady na ok. 50mm. Maksymalne obciążenie to 45kg (80 000 cykli w teście dynamicznym). Wysuw jest 100 proc. Nie potrzeba żadnych uchwytów lub gałek.

Prowadnica kulkowa typu "push to open" to doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie istnieje problem z dostępem do uchwytu. Prowadnica HDTR wyposażona jest w system utrzymujący szufladę w pozycji zamkniętej ze zwiększoną siłą, dzięki czemu idealnie sprawdza się do zastosowań mobilnych.

Podobnie jak inne prowadnice z rodziny 3832, również te produkty zostały wyposażone w mechanizm szybkiego rozłączania i krzywkę pozycjonowania frontu szuflady. 3832TR jest dostępna w dziewięciu długościach od 300 do 700mm i w trzech kolorach powierzchni: jasny cynk metaliczny, czarny lub biały.

(ab)

W ofercie GAMETU pojawiła się nowa i niepowtarzalna kolekcja ozdobnych uchwytów i gałek o intrygującej nazwie BURSZTYNOWY SZLAK. Z kroplą bursztynu.pdf/files/artykuly_zalaczniki/2009-01/meblarstwo_artykul.pdf