2009-01-21Świat Mebli: BURSZTYNOWY SZLAK unikatowa kolekcja uchwytów GAMET

 Świat Mebli, październik - grudzień 2007 Nr4/48

Bursztynowy Szlak, to wyjątkowa seria uchwytów i gałek zaprojektowana przez młodego i cenionego artystę Sebastiana Olszewskiego - NEUS w Toruniu. Kolekcja stanowi niezwykłe połączenie sztuki, zdobnictwa, unikatowych w świecie walorów Polski, jak też inspiracji tajemnicami wodnego życia wraz z formą użytkową otaczających nas przedmiotów. Nazwa kryje uchwyty i gałki wykonane ze szlachetnego mosiądzu oraz mosiądzu posrebrzanego, ozdobione najszlachetniejszą odmianą bursztynu, pochodzącego z Morza Bałtyckiego.

Jest to nawiązanie do wartości bursztynu, który w I wieku naszej ery był cenionym surowcem w obrocie handlowym i po który kraje basenu Morza Śródziemnego organizowały wyprawy aż do wybrzeża Bałtyku, nazywając go "Złotem Północy".

W skład kolekcji wchodzi gałka o nazwie PINUS oraz dwa uchwyty: LARIX oraz ABIES dostępne w rozstawie 128 mm. Naturalne i niepowtarzalne bursztyny sprawiają, że każdy uchwyt czy gałka jest sam w sobie unikatem tak samo jak artystyczne ręczne wykonanie tych akcesoriów. Seria dedykowana jest dla wyjątkowych mebli w wyjątkowych pomieszczeniach, którymi może stać się salon, gabinet czy sypialnia.

Za nazwą kolekcji kryją się uchwyty i gałki wykonane ze szlachetnego mosiądzu oraz mosiądzu posrebrzanego, ozdobione w najszlachetniejszą odmianę bursztynu, pochodzącego z Morza Bałtyckiego.