2009-01-20Rzeczpospolita: Akcesoria, które zdobią. Szafa z uchwytem, szuflada z gałką...

 

Nóżki, klamki, uchwyty i gałki. Elementy, które znajdziemy w polskich meblach, są projektowane zarówno w Polsce jak i za granicą, przez najlepszych projektantów Niemieckich. Firma Gamet z Torunia produkująca akcesoria stara się szybko dostosowywać do zmieniających się trendów wzorniczych.

Firma bardzo często wprowadza nowości do swojej oferty. Jednak dużą popularnością cieszą się również wzory produkowane od dłuższego czasu. Istotę stanowi uniwersalizm i oryginalne wzornictwo. Gamet produkuje uchwyty, gałki, wieszaki, nóżki, klamki i inne akcesoria meblowe, budowlane i łazienkowe.

Projektant z importu

Przedstawiciele Gametu przyznają, że klienci są bardzo zainteresowani nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Zainteresowanie odbiorców budzi np. efekt śniedzi na mosiądzu, czy na miedzi, lub też nawet efekt rdzy. Przy wprowadzaniu nowości Gamet współpracuje z producentami mebli, którzy pomagają dobrać konkretne akcesoria do konkretnych rodzajów szaf, regałów czy szuflad.

Jakie dodatki do mebli są najmodniejsze w tym sezonie? W swojej najnowszej ofercie mamy wiele uchwytów - mówi przedstawicielka Gametu. Nowości są wprowadzane bardzo często, a doskonałą okazją do ich zaprezentowania są targi, wśród których są Furnica w Poznaniu, Meble w Poznaniu, Interzum w Kolonii, ZOW w Bad Salzuflen.

Nowości dla firmy Gamet projektują zarówno polscy jak i zagraniczni twórcy. Propozycje firmy można było również oglądać 16 października na warszawskiej wystawie Pro.Design.

Klasyka w szafie

Poza nowościami w stylu modern toruński producent proponuje też oczywiście produkty w stylu klasycznym. Dostępne w różnych kolorach, wzorach i materiałach. Przy czym należy zaznaczyć, że zaliczając jakiś produkt do stylu klasycznego największe znacznie ma jego kształt i linia.

Odbiorcami produktów z Torunia są nie tylko polskie, ale też zagraniczne firmy. Każde państwo ma swoją specyfikę, dlatego poszczególne akcesoria cieszą się w różnych krajach odmiennym zainteresowaniem. Na rynku wschodnim nadal dominują wzory klasyczne, w Niemczech surowe, geometryczne, a w Turcji i Grecji klienci lubią uchwyty w stylu retro. Popularność określonych akcesoriów jest ściśle związana z kulturą i tradycją danego kraju.

Wytrzymałość ponad wszystko

Producent z Torunia zapewnia, że jego akcesoria meblowe są trwałe., a to za sprawą wykorzystywania najnowocześniejszych technologii i znakomitej organizacji zapewnienia jakości.

Odbiorcami wyrobów Gametu są głównie producenci mebli, hurtownie, sieci handlowe w Polsce, w Europie i na Wschodzie. Gamet ma rozbudowaną sieć sprzedaży w całej Polsce, oraz w całej Europie dzięki czemu zapewnia obsługę kilkuset klientom.

Od grudnia 2004 roku Gamet posiada System Zarządzana Jakością zgodny z normą ISO 9001:2000, certyfikowany przez akredytowaną jednostkę zewnętrzną ISOQAR, który obejmuje projektowanie, produkcję i handel akcesoriami meblowymi i budowlanymi.

Przy wprowadzaniu nowości Gamet współpracuje z producentami mebli, którzy pomagają dobrać konkretne akcesoria do konkretnych rodzajów szaf, regałów czy szuflad. MEBLE. Akcesoria, które zdobią. (pdf)/files/artykuly_zalaczniki/2009-01/rzeczpospolita-artykul019.pdf