Certyfikat FSC na drewno

Certyfikat FSC na drewno daje gwarancję, że surowiec pochodzi z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Dziś, gdy raporty o złym stanie zielonej planety są bardziej niż niepokojące, dla wielu osób to właśnie dbałość o środowisko stała się kluczowym aspektem, determinującym decyzje zakupowe. Rosnąca świadomość konsumentów w zakresie ekologii oraz troska o poszanowanie zasobów naturalnych sprawiła, że również nasza oferta sukcesywnie poszerza się o wyroby, które powstają z drewna z certyfikatem FSC. Czym jest ten certyfikat i co dokładnie oznacza?

Estetyka i funkcjonalność – niezaprzeczalnie to właśnie te kwestie mają podstawowe znaczenie dla osób, które wybierają gałki meblowe, uchwyty czy wieszaki na ubrania. Coraz częściej do głosu dochodzi jednak jeszcze jedno – mianowicie wpływ, jaki wyprodukowanie danego przedmiotu odcisnęło na środowisku. Certyfikat FSC na drewno to dla świadomych konsumentów jasny i czytelny sygnał, że trzymają w rękach wyrób, który powstał z poszanowaniem dostępnych zasobów.

Czym jest certyfikat FSC?

Forest Stewardship Council® (FSC®) to międzynarodowa organizacja non-profit, której celem jest wyznaczanie standardów odpowiedzialnej gospodarki leśnej, to znaczy takiej, która uwzględnia aspekty ekologiczne, ekonomiczne oraz społeczne. Co oznacza to w praktyce? Otóż etykieta FSC na produkcie to gwarancja jego właściwego pochodzenia, co z kolei ułatwia konsumentom podejmowanie odpowiedzialnych i etycznych decyzji zakupowych.

Certyfikat FSC na drewno można znaleźć na wyrobach oferowanych przez właścicieli tartaków, producentów mebli i podłóg, a także np. w przemyśle celulozowym czy opakowaniowym, czyli wszędzie tam, gdzie w procesie produkcji wykorzystuje się naturalny surowiec.

Wykorzystywanie drewna, które pochodzi z lasów zarządzanych w odpowiedzialny sposób, to jednak nie tylko kwestia istotna dla klienta końcowego, ale także dla producenta wyrobów z drewna. Certyfikat FSC daje mu pewność, że surowiec nie pochodzi z obszarów cennych przyrodniczo ani z drzew genetycznie modyfikowanych, a jego pozyskanie było legalne i nie naruszyło interesów lokalnej ludności.

Gałki drewniane z certyfikatem FSC

Najnowszym produktem z naszej oferty, który legitymuje się certyfikatem FSC jest drewniana gałka meblowa GD09. Dostępna jest ona w kilku wariantach kolorystycznych z różnymi dekorami, co pozwala wkomponować ją zarówno w klasyczne aranżacje, jak również we wnętrza w stylu minimalistycznym, vintage czy nowoczesnym.

Gałki drewniane z certyfikatem FSC, a także wieszaki na drewnianych szyldach i nowe kolekcje chwytów i gałek na bazie naturalnego surowca, które sukcesywnie wprowadzamy do oferty, to ukłon w stronę klientów stawiających na estetykę drewna. Zachwycają one designem, a zarazem gwarantują najwyższą funkcjonalność i ergonomię podczas użytkowania. Jednocześnie świetnie wpiszą się one w oczekiwania świadomych odbiorców, którzy podczas zakupów mają zawsze w horyzoncie widzenia ekologię i racjonalne gospodarowanie tym, co podarowała nam matka natura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *