Jej wysokość złoto

W aranżacjach wnętrz mosiądz potocznie nazywany jest złotem, co zawdzięcza oczywiście kolorystycznemu pokrewieństwu z tym najszlachetniejszym z metali oraz potencjałowi w nadawaniu przestrzeniom eleganckiego rysu. Wydawać by się mogło, że iście królewski blichtr złota zarezerwowany jest tylko dla tych wnętrz, którym po drodze z wybujałą ornamentyką – a więc dla stylu glamour, art deco czy klasycznego. Uchwyty do mebli złote UU52 z kolekcji Encanto i UU16 z kolekcji Hill firmy Gamet są żywym dowodem na to, że złoty blask może przybrać bardziej nowoczesne oblicze, odważnie grając formą, barwą i niekonwencjonalnymi połączeniami.

Bez wątpienia odcienie złota (tj. mosiądzu) mogą doskonale harmonizować z nowoczesnymi, a nawet ascetycznymi wnętrzami, jednak wkomponowanie ich w takie aranżacje wielu z nas wydaje się trudnym zadaniem. Wynikać to może z faktu, że szalenie popularne w ostatnich sezonach złote dodatki przyjęły dość ozdobną formę – najczęściej są to finezyjne podstawy lamp, żyrandole, świeczniki, ramy obrazów i luster, nóżki stolików, rzadziej – tapety, panele ścienne, tkaniny. Złote uchwyty do mebli oraz złote gałki do mebli oferowane przez Gamet w wersji błyszczącej i szczotkowanej, zwłaszcza w swoich odsłonach retro, staną się właśnie w takich klasycznych czy luksusowych wnętrzach przysłowiową „kropką nad i”.

UR42-0128-GNE03 – kup już dziś
UR40-0032-GNE03-SW

 

Uchwyty do mebli złote – wersja nowoczesna
Nieoczywistym pomysłem na wyjątkową, minimalistyczną aranżację z subtelnym złotym dodatkiem mogą być z kolei uchwyty do mebli w kolorze mosiądzu w wersji nowoczesnej, które doskonale sprawdzą się w salonie, łazience, a nawet jako uchwyty do mebli kuchennych. Złote akcenty nie muszą przecież być tylko domeną bibelotów, ram obrazów, tkanin, ale mogą stać się stałym elementem aranżacji.
Złote (mosiężne) uchwyty do mebli UU52 i U16 marki Gamet zaprojektowano z poszanowaniem zasady „mniej znaczy więcej”. Łagodnie wykończone krawędzie, lekka forma, ergonomiczny kształt – to cechy, które szczególnie predysponują je do nowoczesnych wnętrz. Pokrycie galwaniczne mosiądzu (G3) lub mosiądzu szczotkowanego (G33) w otoczeniu geometrycznych, oszczędnych form uchwytów sprawi, że prosty, surowy mebel zyska należytą oprawę. Nowoczesne złote uchwyty do mebli Gamet to zarazem świetny sposób na to, aby wnętrzom lubującym się w surowych czy wręcz ascetycznych formach nadać szczyptę wytworności i trudnej do wykreowania w tego typu przestrzeniach zmysłowości.

 

KUP JUŻ DZISIAJ NA SKLEP.GAMET.EU

UU52 w pokryciu mosiądz szczotkowany
UU16 w pokryciu mosiądz szczotkowany

 

Leave a comment

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Opublikowano: 13 Februar 2019

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu