Uchwyt do mebli pokojowych, kuchennych, dziecięcych i łazienkowych – sposób na szybką metamorfozę

„Zmieniłbym coś”… kto z nas choć raz nie wypowiedział tego zdania, rozglądając się po wnętrzu swojego domu czy mieszkania? Uchwyty meblowe czy gałki meblowe Gamet to małe elementy z ogromnym potencjałem. Nic dziwnego, że gdy dysponujemy stosunkowo niewielkim budżetem, a chcemy odświeżyć aranżację, wprowadzanie zmian rozpoczynamy właśnie od nich.

HONEY UU56

Internet to niewyczerpane źródło inspiracji dla tych, którzy lubią aranżacyjne metamorfozy. Często jednak nasze marzenia przegrywają z realiami, bo przeniesienie kolorowego obrazka do wnętrza, w którym żyjemy na co dzień, wcale nie jest zadaniem łatwym. Ograniczeniem nierzadko są też finanse. Czy jednak naprawdę zmiany muszą być kosztowne? Wcale nie! Wystarczy puszka farby, nowe gałki meblowe, oryginalny uchwyt meblowy oraz szczypta fantazji, aby stary mebel zmienił się nie do poznania, a w naszych mieszkaniach i domach nastało nowe.

NORDIC UU57

Uchwyt do mebli pokojowych, uchwyt do mebli dziecięcych

Szybkim i tanim sposobem na dużą metamorfozę może być przestawienie mebli, co jednak – zwłaszcza na małych metrażach – nie zawsze jest możliwe. Wypróbowaną metodą jest też zmiana kolorystyki wnętrza, niekoniecznie związana z malowaniem ścian.

– Wystarczy wybrać nowy kolor poduszek na sofie, przerzucić przez oparcie wzorzysty koc, dobrać pasujące zasłony i dywanik, a wnętrze natychmiast nabierze nowego charakteru. Aby podkreślić metamorfozę mebli wystarczy  wymienić uchwyty meblowe lub zamontować nowe gałki meblowe w podobnym kolorze –  mówi Agnieszka Ruta, Kierownik Działu Marketingu firmy Gamet.

GU53

Uchwyty i gałki meblowe Gamet oferowane są w wielu wariantach wykończenia, kształtach i kolorach. Ta stylistyczna różnorodność otwiera pole do popisu zarówno dla tych, którzy skłaniają się ku przearanżowaniu wnętrza na styl nowoczesny, jak i dla tych, którzy bardziej stawiają na sprawdzoną klasykę. Nie brak też propozycji dla najmłodszych. Jako uchwyt do mebli dziecięcych świetnie sprawdzi się seria w nowatorskiej powłoce Soft Touch czy np. drewniane gałki meblowe Gamet z dekorami. Te ostatnie, dzięki wykonanym na nich fantazyjnym nadrukom, doskonale wpiszą się w przyjazną atmosferę pokoju, w którym bawią się maluchy.

GU09-V42

Uchwyt do mebli kuchennych

Wydawać by się mogło, że miejscem, w którym pole do popisu jest najmniejsze, jest kuchnia, bo nie możemy ingerować w stałą zabudowę czy rozmieszczenie sprzętów. Jakie więc mamy możliwości? Można oczywiście przemalować fronty, a szeroka oferta farb (np. kredowych) pozwala zrobić to samodzielnie. W połączeniu z nowymi uchwytami, meble kuchenne po przemalowaniu zyskają nowe oblicze. Dla tych, którzy nie mają duszy majsterkowicza, pozostają mniej radyklane kroki, jak np. dorzucenie dodatkowej półki, zmiana kolorystyki dodatków, wyeksponowanie w przeszklonej witrynie kubków w jednym kolorze, co wniesie do kuchni świeży powiew.

ANELLO UR49, GR49

Równie łatwa jest wymiana uchwytów do mebli kuchennych, którą każdy może przeprowadzić sam, nie dysponując ani specjalistycznym sprzętem, ani zaawansowanymi umiejętnościami.

– Wymiana uchwytów do mebli kuchennych to tani i prosty sposób na to, aby nadać meblom nowy rys. Można tu śmiało zagrać kontrastem, dodając np. do prostych białych szafek uchwyty meblowe czarne, które zyskują ostatnio na popularności – podsumowuje Agnieszka Ruta.

Leave a comment

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *