Prowadnice kulkowe do szuflad z cichym domykiem

Nowoczesność i komfort to słowa, które mają dziś dla nas różne znaczenia. To już nie tylko wygodne meble i stylowe wyposażenie, ale także funkcjonalności, które ułatwiają codzienne życie i sprawiają, że przedmioty z naszego otoczenia są bardziej przyjazne w obsłudze. Prowadnice kulkowe do szuflad z cichym domykiem Titan S są naszą odpowiedzią na potrzeby tych klientów, dla których za słowem „komfort” kryją się nie tylko aspekty praktyczne, zwiększające wygodę użytkowania mebli i ich funkcjonalność. To także rozwiązanie dla tych, dla których „komfort” oznacza również… ciszę.

 

Kto z nas tego nie zna? Osoba, która wstaje wcześniej, w porannej krzątaninie szuka ubrań i rzeczy potrzebnych na cały dzień pracy. Stukają obcasy, słyszymy szmer otwieranych szuflad i następnie głośne uderzenie, gdy zamykane są w pośpiechu, a każdy dźwięk dla osoby, która próbuje ukraść dla siebie jeszcze kilka minut snu, wydaje się głośny jak bicie dzwonów. Tylko pozornie wydawać by się to mogło problemem, ale – jak często bywa – dopiero gdy skosztujemy życia bez takich porannych, uciążliwych drobiazgów, uświadomimy sobie, że nie chcemy już wracać do dawnych rozwiązań i generowanych przez nie hałasów.

 

Prowadnice kulkowe do szuflad z cichym domykiem

Prowadnice kulkowe do szuflad Titan S, które znajdują się w naszej ofercie, to element, który, choć pozostaje niewidoczny, to jednak ma ogromny wpływ na komfort życia, bo eliminuje uciążliwe hałasy i pozwala na płynne otwieranie nawet mocno obciążonych szuflad. Prowadnice dostępne są w dwóch wariantach, które odpowiadają na różne oczekiwania klientów.

TITAN S SOFT CLOSE (PK09) to prowadnica kulkowa z cichym domykiem w której, po delikatnym pociągnięciu frontu szuflady za uchwyt czy też gałkę meblową, następuje jej otwarcie. Jednocześnie gwarantuje ona ciche i płynne zamknięcie dzięki specjalnemu mechanizmowi hamującemu.

TITAN S 2in1 (PK10) to z kolei rozwiązanie „2w1”, czyli prowadnica kulkowa do szuflad z cichym domykiem typu „push or pull” przeznaczona do rozwiązań bezuchwytowych. „2w1” oznacza, że w prowadnicy znajdują się dwa zintegrowane systemy. Pierwszy z nich pozwala na otwarcie szuflady poprzez przyciśnięcie jej frontu, a drugi system umożliwia ciche i płynne zamknięcie szuflady poprzez popchnięcie frontu. Nie przyciskamy jej ponownie, aby ją zamknąć, zrobi to za nas mechanizm! Poza innowacyjną funkcją „2w1” zawartą w konstrukcji prowadnicy, posiada ona jeszcze dodatkową korzyść dla użytkownika kryjącą się pod nazwą „push or pull” – oznaczającą alternatywne zastosowanie prowadnicy w wersji z uchwytem. Aby wykorzystać tę samą prowadnicę do otwierania szuflady uchwytem wystarczy zamontować ją głębiej i przykręcić uchwyt. Automatycznie szuflada zmienia funkcję otwierania z „push to open” na typowe otwieranie uchwytem. Klient wybiera sam – „push” czy „pull”. Dzięki temu rozwiązaniu łatwiej zmienić design mebla z bezuchwytowego na uchwytowy, nie wymieniając prowadnic. Jeśli natomiast mebel jest dopiero w fazie projektowej, to tego typu prowadnice można kupić wcześniej, a decyzję czy „z uchwytem czy bez” można podjąć na późniejszym etapie realizacji.

 

Prowadnice kulkowe do szuflad z cichym domykiem Titan S świetnie sprawdzą się w różnego rodzaju meblach wolnostojących – komodach, szafach, zabudowach wnęk, bieliźniarkach, garderobach czy w łazience. Obie mają pełny wysuw, co przekłada się na wygodny dostęp do całej zawartości szuflady, a nie tylko do jej części. Ich udźwig wynosi aż 35 kg, zaś żywotność – 80 tysięcy cykli. Długości prowadnic to 250-600 mm (TITAN S SOFT CLOSE – PK09) oraz 300-600 mm (TITAN S 2in1 – PK10).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Opublikowano: 23 kwietnia 2021

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu