Małe wielkie rzeczy – gałki do mebli drewniane

Mały, niepozorny element, na pierwszy rzut oka ledwie zauważalny, będący raczej tłem niż dominantą kompozycyjną. Rzadko myślimy o tym, jakie możliwości aranżacyjne otwierają przed nami… gałki do mebli. Drewniane, złote, mosiężne – wybór jest ogromny, a praktyka pokazuje, że dobrane z pomysłem potrafią zupełnie odmienić oblicze starego mebla, nadać mu niespodziewany, stylowy rys i wnieść świeży powiew do aranżacji.

Gałki do mebli drewniane w nieoczywistej odsłonie

Myli się ten kto uważa, że element o niewielkich gabarytach ma niewielki potencjał jeśli chodzi o kształtowanie estetyki wnętrza. Projektanci i architekci wnętrz wiedzą o tym od dawna, jak mantrę powtarzając zdania o roli detali i drobiazgów, które są przysłowiową kropką nad „i”. Trudno chyba o lepszy przykład niż gałki do mebli. Drewniane, miedziane, mosiężne, ceramiczne, z tworzywa, a do tego w różnych kolorach – od subtelnych, uniwersalnych bieli i beży, poprzez wszystkie odcienie z palety RAL, aż do tych najbardziej ekstrawaganckich, które bardzo przykuwają uwagę… Przykłady dobitnie pokazują, że gałki do mebli pokojowych czy kuchennych trzeba dobierać uważnie, a przy tym – nie bać się eksperymentować.

— Dla klientów szukających nietuzinkowych rozwiązań, przygotowaliśmy 2 nowe  kolekcje drewnianych gałek do mebli z dekorami. Modele GD07 i GD08 dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych drewna: białym, czarnym oraz w kolorze naturalnego drewna bukowego. Do tego 24 oryginalne dekory dają spore pole do popisu jeśli chodzi o realizację niepowtarzalnych projektów – mówi Agnieszka Ruta Kierownik Działu Marketingu firmy Gamet.

Gałka do mebli dziecięcych? Nie tylko!

Samochód, rower, serduszko, latarnia, zalotnie wywinięte rzęsy – gałki meblowe drewniane z jednym z wymienionych wyżej motywów z pewnością docenią najmłodsi. Nawet najbardziej wysłużona, prosta szafka na zabawki czy ubrania stanie się dzięki nim wyjątkowa, oryginalna, dobrze korespondując z  wyjątkową atmosferą pokoju malucha.

Z kolei pastelowe, delikatne wzorki – seledynowe, różowe, szare, a także czarne „jodełki” z pewnością spodobają się miłośnikom aranżacji w stylu etno, ale nie tylko. Takie gałki doskonale zaprezentują się na przykład jako dodatek do mebli nowoczesnych (zwłaszcza tych prostych i pozbawionych zbędnej ornamentyki), dodając im charakteru i wprowadzając ożywiające aranżację nuty. A dla odważnych – gałka meblowa drewniana z dodatkową ozdobą w postaci kolorowego dekoru, która świetnie przełamie ultranowoczesne aranżacje, stając się dla nich śmiałym, a nawet ekstrawaganckim kontrapunktem.

Leave a comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Opublikowano: 7 июня 2019

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu