Smukła linia uchwytu – nowe oblicze mebla

Szukasz dodatku meblowego, który zrewolucjonizuje wnętrze? Sprawdź, jakie możliwości daje funkcjonalny, atrakcyjny wizualnie oraz niepowtarzalny uchwyt meblowy – długi czarny i złoty to zdecydowany hit w tym sezonie.

 

Po czasach minimalizmu nadchodzi prawdziwa rewolucja. Meble ozdabiamy dziś prawdziwie wyszukaną meblową „biżuterią” – mowa o uchwytach. Im ciekawsze, tym bardziej zmienią charakter naszego mebla oraz całego wnętrza. Prawdziwym hitem tego roku są długie uchwyty meblowe, szczególnie w kolorze czarnym i złotym.


Uchwyt meblowy długi – jak stosować?

Gdzie sprawdzą się długie uchwyty meblowe? Najlepiej wyglądać będą na dużych lub podłużnych meblach. Świetnie skomponują się z wąskimi i wysokimi szafkami typu cargo w kuchni, szafami przesuwnymi w holach, długimi komodami pod telewizor oraz na wysokich meblach, np. w zabudowie lodówki. Jeśli chodzi o pomieszczenie to nie ma tu ograniczeń – od garderoby, przez kuchnię aż po domowe biuro. Szczególnie modny czarny i złoty uchwyt dopasujemy do mebli z drewna oraz w nowoczesnej okleinie. Zarówno złoto, jak i czerń doskonale komponuje się z jednokolorowymi szafkami oraz nowoczesnymi wnętrzami. Tego typu uchwyt sprawia, że meble wydają się smukłe, lżejsze oraz o wiele bardziej interesujące.

 

Uchwyt meblowy czarny długi – o różnych rozstawach

Tym, co wyróżnia długie uchwyty meblowe jest ich elegancki wygląd. Nie zapominajmy jednak, że dłuższy uchwyt to także ogromna wygoda! Standardowe modele występują w rozstawach 96 mm, 128 mm, 160 mm i 192 mm, podczas gdy długie uchwyty mogą mieć rozstawy od 320 mm, a nawet więcej! Dla przykładu ponadczasowe relingi RE10 dostępne są w rozmiarze aż do 800 mm, a modele uchwytów aluminiowych UA130, UA131 i stalowy US10 mogą mieć nawet ok. 1800 mm! Taki uchwyt, który biegnie przez całą długość szuflady albo wysokość frontu to także duże ułatwienie przy otwieraniu szafek. Każdy z modeli w naszej ofercie dostępny jest w wybranych pokryciach lakierniczych i galwanicznych, ale to właśnie długie uchwyty meblowe w kolorze czarnym i złotym podbijają serca naszych odbiorców i pozwalają tworzyć zniewalające aranżacje.

Uchwyt meblowy złoty długi – wybierz rodzaj mocowania

Co bardzo ważne, długie uchwyty meblowe czarne i złote, a także w pozostałych wariantach kolorystycznych, oferowane są w różnych systemach montażu. Występują jako dwupunktowe, które montuje się tradycyjnie do frontu, tak jak standardowe modele (np. uchwyty UA130, UA131, US10, i RE10). Jeśli poszukujemy uchwytów o specyficznej długości, to wtedy warto postawić na profile aluminiowe, montowane od przodu, których długość można dobierać na życzenie (np. UA01, UA02, UA15, UA58, UA63, UA111,). A z kolei jeżeli zależy nam na większym wyeksponowaniu frontu to wtedy warto przyjrzeć się profilom aluminiowym, które montowane są na tzw. „pióro” po wyfrezowaniu frontu (np. UA92, UA128) albo profilom krawędziowym montowanym od tyłu (np. UA45, UA68, UA110, UA112, UA116, UA119, UA123).

Kształty i geometrie

Długie uchwyty meblowe mogą występować jako wspomniane profile lub w wersji tradycyjnej. Oznacza to, że możemy wybierać pomiędzy tymi bardzo delikatnymi w wyglądzie, jak też nieco bardziej solidnymi. Ich krawędzie mogą być zaokrąglone lub geometryczne, a same części chwytowe smukłe lub grubsze. Obszerna oferta kształtów długich uchwytów pozwoli na nieograniczone wariacje z naszymi meblami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 4 kwietnia 2022

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu