Złote uchwyty i gałki do mebli

Choć w potocznej nomenklaturze zazwyczaj spotykamy się z określeniem „złoty uchwyt do mebli”, „złota gałka do mebli”, to przecież wiadomo, że z tym najszlachetniejszym z kruszców poza barwą nie mają one wiele wspólnego. Jednak to właśnie kolorystyczne pokrewieństwo sprawia, że uchwyty i gałki w złotym odcieniu nie tracą na popularności i śmiało panoszą się we wnętrzach aranżowanych w przeróżnych stylach.

 

Nie wszystko złoto co się świeci – głosi stare przysłowie, które trafnie oddaje specyfikę złotych gałek i uchwytów do mebli. Każdy konsument, który decyduje się na okucia w tym odcieniu jest świadom faktu, że nie ma do czynienia z prawdziwym złotem. Nie odbiera to jednak ani trochę popularności gałkom i uchwytom w tym kolorze, które równie efektownie zdobią meble we wnętrzach urządzanych w stylu luksusowym, glamour, poprzez nieśmiertelną i ponadczasową klasykę, na aranżacjach eklektycznych czy boho kończąc.

Złote uchwyty i gałki do mebli

Decydując się  na złote gałki do mebli lub uchwyty warto wiedzieć, że złoto złotu nierówne. W naszej ofercie dostępnych jest aż kilka wariantów wykończenia w tym odcieniu, które różnią się od siebie technologią wykonania, która ma wypływ przede wszystkim na trwałość powłoki, na intensywność i głębię koloru.

Pod nazwą koloru „G3” kryje się galwaniczny mosiądz, który szczególnie chętnie wybierają miłośnicy przestrzeni stylowych, luksusowych i eleganckich. Swoją popularność w takich właśnie aranżacjach mosiądz „G3” zawdzięcza pięknemu, szlachetnemu odcieniowi, do którego jak ulał pasuje określenie „złoty połysk”.

Innym wariantem jest mosiądz szczotkowany „G33”, czyli złoto matowe szczotkowe. Taki odcień złotych gałek i uchwytów doskonale skomponuje się z eleganckimi przestrzeniami, choć efekt „stonowania” złotego połysku sprawia, że dodatki w tym kolorze dobrze oddadzą też wyjątkowy charakter przestrzeni skandynawskich czy boho.

Bardzo ciekawym wcieleniem złota jest „G3N”, czyli złoto vintage, które delikatnie wpada w odcień oliwkowy. Jak nazwa wskazuje, uchwyty i gałki meblowe w tym odcieniu złota dobrze spiszą się w przestrzeniach urządzanych w stylu retro czy eklektycznych.

Kolorem, który przebojem wszedł na salony i nic nie wskazuje na to, aby miał je szybko opuścić, jest złoto lakiernicze. Tutaj do wyboru są złote gałki i uchwyty w odcieniach: złoty satynowy „R15” i złoty różowy satynowy „R16”. Obydwa urzekają delikatnością i subtelnością, przez co chętnie wybierane są do wnętrz w stylu prowansalskim, skandynawskim, a także do pomieszczeń urządzanych w delikatnym, kobiecym stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 20 czerwca 2022

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu