Aluminium na topie

Jak co roku targi Salone del Mobile w Mediolanie stają się najbardziej pożądanym miejscem na światowej mapie designu. To największe targi mebli, designu i wyposażenia wnętrz, które zachwycają swoim rozmachem i inspirują swoją różnorodnością.

Odwiedzając różne stoiska targowe przyglądaliśmy się przede wszystkim prezentowanym tam meblom, które z całym otoczeniem tworzyły bardzo ciekawe kompozycje. Nasza uwaga skupiała się między innymi na tym w jaki sposób użytkuje się meble na co dzień. Czy stosowany jest uchwyt czy też profil aluminiowy, a może tylko frezowany jest front. Wśród popularnych rozwiązań można było zaobserwować profile aluminiowe stosowane zarówno do mebli kuchennych, łazienkowych czy też pokojowych.

Naszą odpowiedzią na to są profile aluminiowe UA112, UA116 i UA119, które stanowią ciekawą alternatywę do popularnych uchwytów dwupunktowych. Ich prosta i nowoczesna forma idealnie komponuje się do mebli wykonanych w tym samym stylu. Krawędzie tych profili mogą być frezowane na kilka sposobów (A, B, C, D) w zależności od wizji projektanta i oczekiwań klienta. Profile dostępne są w wielu długościach – od 72 aż do 896 mm oraz w 5 kolorach – chromie (G0004), niklu szczotkowanym (G0007), naturalnym aluminium (A0C00) oraz czarnym ( L0030) i białym macie (L0040). Mając tak szeroką ofertę, projektowanie mebli kuchennych, gdzie modne jest stosowanie szuflad o różnych szerokościach, z pewnością będzie dużym ułatwieniem.

Foto GAMET: Profil aluminiowy UU116 w zabudowie kuchennej
Foto GAMET: Profil UA112 typ frezowania B
Foto GAMET: Profil UA112 typ frezowania A
Foto GAMET: Profil UA119 typ frezowania C
Foto GAMET: Profil UA116 typ frezowania D

 

Aluminiowe uchwyty dwupunktowe zwykle są minimalistyczne i proste w kształcie. I taki właśnie jest uchwyt UA107. Uchwyt dostępny jest w jednym rozstawie 160 mm, z kolei bogata kolorystyka uchwytu pozwala na stosowanie go do różnego rodzajów i kolorów frontów. Uchwyt występuje w kolorze stonowanej, naturalnej anody (A0C00) oraz lśniącego chromu (G0004). Z kolei w kolorze grafitu strukturalnego (LPS01) uchwyt ten bardzo dobrze wpisuje się w panujące trendy loftowe. Produkt dostępny jest także w bardzo popularnych kolorach malowanych: matowej bieli (LPM40) i matowej czerni (LPM30) oraz kolorach inspirowanych światem dziecięcym tj. różowym (R4003), zielonym (R0027) oraz niebieskim (R0065).

Foto GAMET: Uchwyt aluminiowy UA107 w chromie idealnie komponuje się z białymi frontami
Foto GAMET: Uchwyt UA107 w uniwersalnym kolorze naturalnej anody
Foto GAMET: Uchwyt UA107 w różowym kolorze idealny do mebli dziecięcych

Leave a comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Opublikowano: 8 июня 2018

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu