Jak wiemy, industrialne dodatki do wnętrz wydobywają surowe piękno całej aranżacji. A tą budujemy, łącząc naturalne, wyraziste materiały, kojarzone dawniej z budownictwem przemysłowym, z przytłumionymi, rdzawymi lub przetartymi kolorami. Czerwona cegła, szary beton, czarna stal, ciemne drewno przenikają się na otwartych, obszernych przestrzeniach, tworząc harmonijną całość. Co podkreśli w wyważony i nieprzytłaczający sposób przemysłowy sznyt wnętrza? Stalowe, industrialne dodatki do salonu, kuchni i łazienki takie jak uchwyty meblowe, podstawy stołowe, ramy czy metalowe dekoracje. Poznajmy bliżej te detale.
Industrialne dodatki do wnętrz – organizacja przestrzeni
Metalowe akcenty to jedne z najważniejszych industrialnych dodatków do wnętrz. Sprawdzą się nie tylko w przemysłowych loftach, ale też we wnętrzach minimalistycznych, klasycznych czy eklektycznych. Proste, funkcjonalne i wytrzymałe meble do salonu, kuchni czy do łazienki oprawiamy więc w stalowe prostokątne stelaże. Do drewnianych stołów, krzeseł, szafek dobieramy czarne lub patynowane nogi malowane proszkowo lub krzyżakowe ocynkowane podstawy. A skórzane kanapy wykańczamy srebrnymi, eleganckimi nogami meblowymi z metalu.
Geometria
Wnętra industrialne to najczęściej przestrzenie otwarte, z wysokimi sufitami, dużymi oknami oraz z odkrytymi belkami stropowymi, wiszącymi żarówkami bez opraw i widocznymi instalacjami. Ich geometrie świetnie zatem dopełnią owalne lub prostokątne ramy, trójkątne wsporniki półek, metalowe podpory o charakterze konstrukcyjnym i dekoracyjnym, siatkowe klosze czy przemysłowe lampy sufitowe.
Industrialne dodatki do salonu, kuchni i łazienki – detale, które oddają ducha stylu
Wybierając industrialne dodatki do wnętrz, warto pamiętać także o najdrobniejszych detalach wykończenia. Odpowiednio dobrane gałki i uchwyty meblowe do salonu, kuchni czy do industrialnej łazienki to wisienka na torcie tej stylizacji. Estetyczne, funkcjonalne i trwałe modele w wielu wariantach kształtów i koloru otwierają pole do realizacji wielu koncepcji. Długie, relingowe uchwyty w kolorze mosiądzu mogą zdobić loftową kuchnię, a czarne geometryczne gałki skomponują się z wyposażeniem salonu czy domowego gabinetu.
Metalowe dekoracje
Industrialne dodatki do wnętrz to także metalowe dekoracje, które indywidualizują surową stylizację. Wieszaki na ubrania z napisami lub grafikami, podpórki do książek, organizery biurek i blatów roboczych, ramy do plakatów, podstawki z motywami florystycznymi lub zwierzęcymi pozwalają zachować porządek, ale też zaakcentować wybraną estetykę w salonie, pokoju dziecięcym, kuchni czy nawet w łazience. Pamiętajmy też, że aranżacje industrialne chętnie sięgają po zieleń. Metalowe kwietniki to świetny sposób na stworzenie zielonych zakątków w naszych domach.
Styl industrialny łączy surowość i funkcjonalność z niepowtarzalnym charakterem. Możemy więc dostosować go do własnych preferencji, tworząc unikalne i przytulne wnętrze.