Uchwyt do mebli kuchennych retro

Style, które przywołują minione czasy, a wraz z nimi tradycyjne materiały i przytulne kompozycje aranżacji, mają w sobie niesłabnącą siłę przyciągania i ponadczasowy urok, który świetnie wydobywają detale. Patynowany uchwyt do mebli kuchennych retro, porcelanowa gałka do mebli w salonie, czy wieszaki łazienkowe z efektem postarzanego srebra podkreślają dominantę stylistyczną dawnych aranżacji – symetrię, przestronność, naturalne materiały często z roślinnymi motywami, dekoracyjne wykończenia.

Uchwyt do mebli kuchennych retro zawsze na czasie

Nowoczesne elementy wystroju, które nawiązują do dawnych stylów, sprawdzą się zwłaszcza w kuchni. To przestrzeń użytkowa, wypoczynkowa i zarazem rodzinna, której chcemy nadać w aranżacji sporą dawkę estetycznej funkcjonalności, szczyptę elegancji i dużo ciepła. Relingowy, smukły i solidny uchwyt RE23 z gałką GW23 w odcieniach antycznego mosiądzu to propozycja dla ceniących ład i wysublimowaną prostotę. Z kolei finezyjny uchwyt do mebli kuchennych retro UR55 z gałką GR49 w srebrnych czy złotych tonacjach to ukłon w stronę rustykalnych akcentów, czyli przytulnych, jasnych wnętrz.

Jakie detale retro w sypialni oraz salonie?

 Ponadczasowość tradycyjnych stylizacji wynika z umiejętnego połączenia szlachetnych, prostych materiałów jak jasne, naturalne drewno w ciepłych tonacjach z przytulnymi, „swojskimi” materiałami w aranżacji wykończenia lub wyposażenia jak ceramika czy wiklina. To sprawia, że retro to trafiony styl do sypialni czy salonu, czyli wnętrz, w których chcemy czuć się komfortowo na co dzień. Dekoracyjne porcelanowe uchwyty (UP16, UP17) i gałki (GR49, GP19) do mebli ze srebrnymi lub złotymi przetarciami uwydatniają atrybuty stylu classic, zwanego także stylem retro.

Uchwyty, gałki i wieszaki classic do łazienki

Akcenty retro w uchwytach do mebli kuchennych, salonowych czy sypialni nie wyczerpują możliwości, jakie dają nam aranżacje bazujące na stylach minionych epok. Klasyczna kolorystyka stonowanych barw – beże, szarości, przełamana biel – uzupełniana jest często zielenią lub florystyczną ornamentyką. Taką kompozycję wykorzystać możemy w łazience i skontrować dodatkowo mocnym akcentem koloru. Uchwyty, gałki i wieszaki malowane na czarno z dodatkiem porcelany (GP19, UP16, WP72) łączą tu prostotę z przepychem, znaną m.in. z wnętrz w stylu prowansalskim czy staroangielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *