Długie uchwyty do szafy: złote i czarne – wybieramy modele!

Śledząc aranżacyjne trendy wnętrzarskie widzimy, że długie uchwyty do szaf w kolorze złotym i czarnym triumfują pod względem popularności i to nie tylko w stylach kojarzących się powszechnie z użyciem tej palety barw. Na co zwrócić uwagę przy wyborze podłużnych,  uchwytów do mebli pokojowych? Jakie materiały i rozstawy mamy do wyboru? Sprawdźmy.

Długie uchwyty do szafy w Twoim domu

W nowoczesnych domach i mieszkaniach podłużne uchwyty stosujemy zazwyczaj w sufitowych, przesuwnych zabudowach, szafach jedno- i dwuskrzydłowych, przestronnych wewnętrznych garderobach, czy salonowych komodach i szafkach TV. Długie uchwyty do szaf tego typu to pełna wygoda codziennego korzystania z dużych skrzydeł drzwiowych oraz świetny sposób na zmianę charakteru salonu, sypialni czy holu poprzez odświeżenie wyglądu mebli.

Podłużne uchwyty drewniane, aluminiowe czy stalowe?

Przede wszystkim jednak to wyrazista dekoracja, która podkreśla geometrię zabudowy i w zależności od koloru uchwytów (złote, czarne, szare, beżowe, naturalnie metaliczne) współtworzy unikatowy styl wnętrza. W aranżacjach ciepłych, tradycyjnych, przytulnych możemy skorzystać z uchwytów drewnianych lub metalowych w jasnych powłokach lakierniczych. Style minimalistyczne, industrialne czy glamour docenią surowość ciemnych lub naturalnych odcieni aluminium i stali. Niezależnie od preferowanego materiału długie uchwyty do szafy to jednak głównie duże rozstawy otworów montażowych w przedziale 800-1800 mm, które przykuwają uwagę swym zdecydowaniem i ekspresyjnością. Przyjrzyjmy się bliżej kilku modelom.

Długie uchwyty do szafy – czarne lub naturalne drewno dębowe

Drewniane uchwyty połączymy zarówno z szafami z naturalnego drewna lub z materiałów drewnopochodnych, jak płyta meblowa w dowolnym kolorze. Przykładowo modele UD32, UD34 i UD36, to ponad metrowe proste uchwyty z delikatnymi frezami idącymi po całej długości uchwytu po to, aby ułatwić chwytanie i otwieranie szafy. Mocny i trwały dąb z lasów z certyfikatem FSC 100%; z którego wykonane są nasze uchwyty; dostępny jest w lakierze naturalnym, albo w wariancie czarnym, lakierowanym. Wszystkie długie uchwyty – drewniane, stalowe, aluminiowe – produkowane są w Polsce, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad jakością i możemy dostarczać Państwu produkty estetyczne, solidne i funkcjonalne w każdym detalu.

Długie złote uchwyty do szafy – mocowania stalowe z rozstawem aż do 1800 mm

Jeśli chcemy postawić na surową elegancję i siłę stali, wybierzmy relingowe uchwyty RE33 z kolekcji PENCIL (rozstaw do 800 mm) lub uchwyty US10. Model US10 to aż trzy warianty monumentalnego rozstawu (832, 1152, 1792 mm) w satynowym złocie, matowej czerni i szarobeżowych powłokach lakierniczych. Daje nam to dowolność dynamicznej kompozycji zestawów długich uchwytów do szaf w szykownych wnętrzach, w których geometrię przestrzeni kreują kilkumetrowe zabudowy szaf, wysokie okna i sufity.

Symetryczne i asymetryczne uchwyty z aluminium – złote, czarne, szare, aluminiowe

Uchwyty aluminiowe UA130 i UA131 to dwa warianty popularnego modelu, łączącego lekkość z atrakcyjnym wizualnie kształtem. Płaskie, długie uchwyty do szafy (rozstawy 352 i 1056 mm) z częścią chwytową umieszczoną symetrycznie lub asymetrycznie wyglądają efektownie zarówno, gdy zamontujemy je w pionie, jak i poziomie. Falujący kształt dynamizuje wygląd mebla, zapewniając jednocześnie praktyczne i proste otwieranie oraz zamykanie szafy.

Podłużne uchwyty do szafy to dobry wybór do każdej aranżacji

Inspirujcie się, eksperymentujcie i pamiętajcie, że ostateczny klimat i styl każdego domu tworzą właśnie detale. Wrażenie, jakie robią we wnętrzach długie uchwyty do szaf oraz ich niesłabnąca popularność, potwierdzają tę prawidłowość.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *