Drewniane uchwyty do mebli i gałki

Naturalność broni się sama

 

Wraz z końcem roku nadszedł czas na zapoznanie się z trendami na nadchodzące sezony. Czego aktualnie poszukują wiodący projektanci? Ostatnie targi wnętrzarskie udowodniły, że niesłabnącym zainteresowaniem specjalistów i odbiorców indywidualnych cieszą się drewniane uchwyty do mebli i gałki. To właśnie dzięki nim można stworzyć niepowtarzalne meble oraz dokonać prawdziwej metamorfozy oraz indywidualizacji projektów. Jakie uchwyty i gałki są szczególnie pożądane? W 2023 roku na pierwszy plan po raz kolejny wysuwa się naturalność, a tym samym akcesoria wykonane z drewna. Nowoczesne uchwyty i gałki na bazie naturalnego surowca to gwarancja ekologicznego oraz ciekawego produktu. Przyjrzyjmy się kilku interesującym propozycjom.  


Postaw na drewno

Za co kochamy drewno? Za wszystko! Jest naturalne, ciepłe, kojarzy się ze spokojem, sielanką, wiejską chatą dziadków, a także skandynawskim minimalizmem, filozofią hygge, dalekowschodnią harmonią, a nawet bogatym stylem shabby chic oraz retro. Drewniane uchwyty do mebli nie mają sobie równych i pasują do frontów wykonanych z różnych materiałów oraz świetnie sprawdzą się w dowolnej stylistyce. Doskonale wpiszą się w każde wnętrze wykonane na wzór skandynawski, gdzie drewno oraz jasne pastelowe odcienie odgrywają główną rolę. Drewniane gałki i uchwyty świetnie wyglądać będą w stylu soft loft, nowoczesnej odsłonie industrialnych wnętrz. Są one niezastąpione w pokoju dziecka, a nawet nastolatka, bowiem doskonale współgrają z żywymi kolorami mebli i dodatków. Lista projektów, w których można wykorzystać drewniane akcesoria jest nieograniczona, a ich interesujące wzory i ciekawe kształty sprawiają, że można je doskonale łączyć z nowoczesnymi barwami, ale także klasycznymi meblami.

 

Produkt z certyfikacją

Wybór surowca drzewnego dla wielu osób to w obecnych czasach wybór podyktowany nie tylko estetyką, ale także dbałością o naturę. Drewniane gałki do mebli oraz uchwyty pozostawiają mniejszy ślad węglowy, a w wielu wypadkach można je także poddać recyklingowi. Pamiętajmy jednak, by szukać produktów potwierdzonych certyfikatem zrównoważonego rozwoju i gospodarki leśnej, takim jak FSC.

Drewniane uchwyty do mebli

Jakie uchwyty z drewna warto wybrać w tym roku? Chcesz wyróżnić swoje meble oraz zyskać niezwykłą wygodę użytkowania mebli? Sprawdź długie, metrowe uchwyty z drewna tj. UD32, UD34 i UD36, które idealnie pasują do wysokiej zabudowy garderobianej, szaf przesuwnych, czy też wysokich szaf wolnostojących w sypialni. Takie niezwykle drewniane uchwyty do mebli mogą mieć część chwytową o różnych kształtach – ważne, aby były one ergonomiczne i tym samym wygodne w użytkowaniu. Długie uchwyty drewniane występują w naturalnym wybarwieniu (lakier bezbarwny) lub mogą być malowane np. na modny kolor czarny.

Gałki inne niż wszystkie

Możliwość łączenia drewna o różnej kolorystyce w niesamowite zestawienia dotyczy także gałek meblowych. Czerń w połączeniu z naturalnym kolorem? A może śmiałe i zaskakujące dekory żywiczne z ciekawymi motywami graficznymi w gałkach GD09 oraz GD08? W najnowszej kolekcji GAMET znajdziesz prawdziwie drewniane gałki do mebli oraz uchwyty, w których naturalny, wysokiej jakości surowiec w postaci drewna odgrywa pierwszorzędną rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 15 grudnia 2022

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu