Gałki i uchwyty do mebli w stylu skandynawskim

Prostota, harmonia i spokój – te cechy stylu skandynawskiego sprawiają, że moda na aranżacje rodem z północy nie przemija. A sposobów na wprowadzenie klimatu Skandynawii do wnętrz jest wiele i wbrew pozorom istotne są nie tylko podstawowe elementy wystroju, ale także te niewielkie. Przykładem mogą być gałki i uchwyty do mebli w stylu skandynawskim, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał każdej szafki kuchennej, lodówki, komody czy kredensu w kreowaniu w przestrzeni skandynawskiego ducha.

Minimalistyczne wnętrza w stylu skandynawskim lubują się w naturalnych dodatkach, takich jak drewno, kamień czy marmur. Ponieważ dominują w nich jasne, ciepłe odcienie, dodatki dobiera się często na zasadzie dynamizującego kontrastu. Z tego powodu oprócz różnych odcieni złota, doskonale sprawdzą się grafitowe czy czarne gałki i uchwyty do mebli. W stylu skandynawskim nie może też oczywiście zabraknąć drewna czy bardzo modnych uchwytów radełkowanych.

Gałki i uchwyty do mebli w stylu skandynawskim

Do kuchni w stylu skandynawskim polecamy długie, smukłe uchwyty meblowe UA130 (również w wersji asymetrycznej UA131), które świetnie sprawdzą się do zabudów lodówki czy szerokich szuflad. W wersji aluminiowej mogą one stać się dyskretnym dodatkiem, natomiast warianty z czarnymi powłokami lakierniczymi będą mocnym i wyrazistym akcentem, zwłaszcza w zestawieniu z jasnymi meblami.

Do kuchennych mebli w stylu skandynawskim pasują też uchwyty US18, dostępne w pełnej gamie rozmiarów oraz różnych kolorach. Dodatkowe pole do popisu otwiera też możliwość tworzenia nieoczywistych kombinacji, w których część chwytowa ma inny kolor niż nóżki.

Osoby urządzające wnętrza w stylu skandynawskim często sięgają też po uchwyty meblowe relingowe radełkowane RE32, które można zestawiać z radełkowanymi gałkami GA32. Dostępne są one w odcieniach, bez których styl skandynawski nie może się obejść – elegancka, ponadczasowa czerń, złoto błyszczące oraz złoto satynowe.

Na lodówki i carga polecamy z kolei uchwyty drewniane, które dostępne są zarówno w wariancie krótkim, jak i metrowym. Choć w stylu scandi najczęściej wybierana jest wersja kolorystyczna naturalnego drewna, to świetnie sprawdzą się też uchwyty lakierowane na czarno. Ten model docenią nie tylko osoby, które poszukują gałek i uchwytów do mebli w stylu skandynawskim, ale także miłośnicy produktów ekologicznych. Mają one certyfikat FSC, co potwierdza, że pochodzą z lasów gospodarowanych w sposób odpowiedzialny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *