Klamki do drzwi wewnętrznych – dobór w kilku krokach

Z pozoru mało znaczący element, który jest jedynie dodatkiem… tak często myślimy o klamkach do drzwi wewnętrznych, dopóki nie zaczną się pierwsze niewygody związane z eksploatacją. Nieporęczne, zacinające się, z podatną na uszkodzenia powierzchnią. Mało kto na etapie aranżowania wnętrza myśli o tym, że klamka to jeden z nielicznych przedmiotów w domu, którego dotykamy bez wyjątku każdego dnia, i to wiele razy. Już choćby z tego względu warto poświęcić doborowi klamek przynajmniej tyle samo uwagi, co dopasowaniu skrzydeł drzwiowych.

Klamki drzwiowe DH-28 EXIMUS dostępne na sklep.gamet.eu

Klamka do drzwi wewnętrznych wygodna w chwytaniu

Wygoda w chwytaniu – to pierwsza rzecz, którą trzeba sprawdzić wybierając klamki do drzwi wewnętrznych, zwłaszcza w tych pomieszczeniach, do których wchodzimy najczęściej.

– Wszystkie klamki Gamet są wielokrotnie testowane pod kątem wygody eksploatacji. Poręczne w chwytaniu, o odpowiedniej wielkości, z delikatnymi zaokrągleniami – to kwestie, które trudno przecenić w czasie wielu lat użytkowania – mówi Michał Mrówczyński z firmy Gamet.

Równie istotna jest wysoka jakość samych wyrobów, która pozwoli uniknąć rozczarowań związanych z szybkim zużyciem, co dotyczy wielu dostępnych dziś na rynku rozwiązań. Wszystkie klamki Gamet, w tym z najnowszej kolekcji EXIMUS DH-28 (na szyldzie kwadratowym i okrągłym) są produkowane z naciskiem na trwałość.

 

Klamka DH-28 EXIMUS, szyld kwadrat, chrom / emalia czarna
Klamka DH-28 EXIMUS, szyld okrągły, nikiel satynowy / emalia biała
Klamka DH-28 EXIMUS, szyld kwadrat, nikiel szczotkowany / emalia biała
Klamka DH-28 EXIMUS, szyld okrągły, chrom satynowy / emalia czarna

Dostępne są w czterech różnych pokryciach galwanicznych – chrom (G4), nikiel satynowy (G6), nikiel szczotkowany (G7) i chrom satynowy (G8), a aranżacyjne pole do popisu otwiera dodatkowo delikatna dekoracja w formie czarnej lub białej emalii idącej wzdłuż rękojeści klamki.

Jak dobrze zamontować klamkę do drzwi wewnętrznych?

Aspekt związany z wygodą jest ściśle powiązany z kwestią montażu. Staranna i poprawna instalacja korpusu klamki powinna przebiegać według instrukcji producenta i zgodnie z umieszczonym w opakowaniu szablonem.

– Dla stabilnego zamontowania klamek do drzwi wewnętrznych ważne, aby nie montować ich z użyciem drewnowkrętów. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest montaż z wykorzystaniem śrub przelotowych. Klamka DH-28 EXIMUS dostępna jest na nowym szyldzie drzwiowym PLT-26J. Montaż polega na zamocowaniu z jednej strony drzwi bazy metalowej i zamocowaniu jej poprzez śruby przelotowe do klamki z drugiej strony. Następnie należy umiejscowić w drzwiach trzpień w odpowiedni sposób wskazany w instrukcji montażowej. Po czym na bazę metalową nakładamy klamkę. W ostatnim kroku należy przykręcić wkręty imbusowe do rękojeści oraz szyldu – podpowiada Michał Mrówczyński

 

Klamki drzwiowe DH-28 EXIMUS dostępne na sklep.gamet.eu

Nieokiełznana awangarda czy ponadczasowe wzornictwo?

Klamki Gamet powstają z myślą o różnych grupach klientów, którzy decydują się na odmienne style aranżacji. Zawsze jednak w horyzoncie widzenia producenta znajduje się klient wymagający, który nie uznaje żadnych kompromisów jeśli chodzi o pogodzenie funkcjonalności z designem.

Klamki do drzwi EXIMUS DH-28 to jeden z najbardziej ponadczasowych wzorów wśród klamek Gamet, w których na pierwszy plan wysuwa się wysmakowane, stonowane wzornictwo. Świetnie wkomponują się one w nowoczesne wnętrza, hołdujące zasadzie umiaru i minimalizmu, ale także w klasyczne aranżacje, które lubują się w eleganckich dodatkach. Charakteru tym klamkom Gamet dodaje zdobienie wykonane z białej lub czarnej emalii, które może stać się doskonałym pomysłem na ich harmonijne połączenie z wystrojem wnętrza, np. z kolorami ramek na zdjęcia, drzwi lub mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 13 stycznia 2020

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu