Kolor roku 2024 Pantone – Peach Fuzz

Jak wykorzystać kolor roku 2024 Pantone –  Peach Fuzz w aranżacji wnętrz i kompozycji dodatków? Sprawdźmy podstawowe reguły gry z „brzoskwiniowym meszkiem” (PANTONE 13-1023 Peach Fuzz).

 

Kolor roku 2024 Pantone –  Peach Fuzz, czyli oaza spokoju w świecie turbulencji

Trendsetterzy prestiżowego amerykańskiego Instytutu Pantone zdecydowali, że w 2024 zostajemy w ciepłych tonacjach, ale zdecydowanie zmieniamy nastrój. Po ostrej Viva Magenta z 2023 łączącej ognistą  czerwień z chłodnym niebieskim czas na ukojenie zmysłów i pastelowe ciepło delikatnej brzoskwini mieszającej przytulny pomarańcz z łagodnym różem. Subtelny Pantone Peach Fuzz  przywołuje uczucie życzliwości i czułości, niesie przesłanie troski, cieszenia się chwilą  i zacieśniania więzi międzyludzkich. Ma stymulować serce, umysł i ciało w odnajdywaniu wewnętrznej równowagi w świecie nadmiaru.

 

Z jakimi kolorami łączyć Pantone Peach Fuzz?

Projektanci Instytutu zaznaczają, że kolor roku 2024 Pantone można śmiało zestawiać z kolorami ziemi i natury. Wymieniają brązy, beże, głębokie czerwienie, miedziane akcenty, śliwkowe fiolety, ciemne zielenie, ciepłe drewno i różnorakie odcienie szarości. Jasny, radosny i młodzieńczy „brzoskwiniowy puch” uzupełnimy także bez przeszkód detalami z elementami bieli, złota lub przełamiemy chłodnymi, wyrazistymi barwami. W ten sposób wydobędziemy jego zniuansowaną elegancję i świeżość.

 

Otuleni kokonem ciepła – jakie tekstylia harmonizują z najmodniejszym kolorem 2024 roku?

Delikatny brzoskwiniowy odcień Pantone Peach Fuzz wedle ekspertów zachęca do nawiązania kontaktu i budowania bliskości. Sprawia, że chcemy zanurzyć się w jego zwiewnej miękkości. Idealnie więc komponują się z tym kolorem materiały takie jak: aksamit, zamsz, welur, plusz, ekologiczna bawełna, satyna czy jedwab, których dotyk jest kojący. Kolor roku 2024 Pantone nie przytłacza swą intensywnością, dlatego możemy łączyć go zarówno z tekstyliami gładkimi, jak i z tkaninami pikowanymi lub o innych wyrazistych teksturach.

 

Odcień brzoskwini we wnętrzach – jaki styl i detale wybrać?

 

Biorąc pod uwagę wszystkie charakterystyki Pantone Peach Fuzz i doceniając emanującą z niego nutę vintage, widzimy, że naturalnie komponuje się z aranżacjami retro, modern art déco, rustykalnymi, eklektycznymi czy popularnym stylem skandynawskim. Odnajdzie się w nich zarówno jako dominanta stylistyczna, jak i akcent czy detal aranżacji – tapeta na wybranej ścianie, dywan, kolor w pokoju dziecięcym lub sypialni, klosze, uchwyty meblowe, tonacja wykończenia frontów w kuchni czy łazience.

 

Pozwólmy się zainspirować

 

Stonowany, ale przykuwający uwagę kolor roku 2024 Pantone –  Peach Fuzz, „brzoskwiniowy puch” sprzyja tworzeniu we wnętrzach przyjaznej atmosfery, spokoju, optymizmu i radości. A to emocje, za którymi w czasie napięcia i chaosu szczególnie tęsknimy. Dajmy się więc zauroczyć i ukoić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 8 stycznia 2024

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu