Małe mieszkanie w stylu francuskim

Jak dobrać detale Parisian Modern?

Styl Parisian Modern to odświeżona interpretacja tradycyjnej paryskiej stylistyki we wnętrzach. Charakteryzuje się elegancją, luksusem, a jednocześnie jest bardziej stonowany i funkcjonalny niż wariant klasyczny. Aby małe mieszkanie w stylu francuskim gustownie oddawało ogólny klimat tej aranżacji przy zachowaniu komfortu na co dzień, ważne są detale i zadbanie o subtelność całości kompozycji.

Małe mieszkanie w stylu francuskim – salon, sypialnia

Podłoga w jodełkę i meble z jasnego drewna, przełamane szczyptą marmuru oraz białe fronty ze złotymi lub srebrnymi uchwytami i gałkami (GP14, GU11, UU58, RE32, GA32), to wyjściowa tonacja barw i charakterystyka materiałów nowoczesnej klasyki wnętrza w stylu paryskim. Gdy dodamy do tego lampy lub żyrandole z kryształowymi elementami, lustro z antyczną ramą, złote detale, oraz miękkie, eleganckie tkaniny jak aksamit lub bouclé  z powodzeniem oddamy klimat stylu francuskiego nawet w niewielkim mieszkaniu.

Małe mieszkanie w paryskim stylu – łazienka

To styl, który akcentuje luksus, ale unika przesady. Jeśli więc decydujemy się na mocne kontrasty kolorystyczne i ekskluzywne materiały, dopilnujmy, by nawiązywały do tradycyjnych i ponadczasowych kompozycji. Jednym z przykładów takiego rozwiązania są wariacje z klasycznym zestawem czerni i bieli – na ścianie, podłodze, meblach – co świetnie sprawdza się w łazience małego mieszkania w stylu francuskim. Dla wzmocnienia efektu skorzystajmy także z gałek, klamek i szyldów w kolorze lśniącego chromu (UU15, GU08, UU07, IMRA DH32, PLT26J). Uzyskamy elegancki wygląd, a nasze meble będą funkcjonalne w codziennym użytkowaniu.

Nowoczesna klasyka – Parisian Modern w kuchni

Mimo niewielkiego metrażu mieszkania, w kuchni będziemy mieć zapewne trochę więcej miejsca niż w łazience, by skupić się na detalach stylu Parisian Modern. Pozwolą nam one także optycznie powiększyć przestrzeń poprzez grę naturalnym światłem wpadającym przez obszerne okna. Jak to zrobić? Wybierz pastelowe i stonowane kolory jako bazę dekoracji. Dopasuj jasne meble o eleganckim, klasycznym designie i połyskujące uchwyty o prostych, geometrycznych kształtach (GR47, RE23, GU09, UP11). Koniecznie zadbaj o sztukaterię na ścianach, stylowe fotografie lub grafiki. Dodaj roślinne akcenty w kwietnikach lub ornamentyce i kloszowe lampy ze szklanymi lub metalowymi wykończeniami.

W dobrym guście

Urządzanie małego mieszkania w stylu paryskim może być wyjątkowo proste, przyjemne i satysfakcjonujące, gdy skupimy się na detalach. Pamiętajmy, że Parisian Modern to połączenie paryskiego uroku z nowoczesnym minimalizmem. To elegancki, ale nieprzesadzony styl, który jest jednocześnie przyjazny i komfortowy do życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 26 września 2023

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu