Numery na drzwi mieszkania – zainspiruj się!

Skompletuj zestawy nowoczesnych akcesoriów drzwiowych

Dekoracyjne, ale proste i nowoczesne w formie, numery na drzwi mieszkania są głównym dodatkiem drzwi wejściowych, na którym się koncentrujemy. To w końcu wizytówka naszego domu. Jednak, aby wszystko estetycznie się komponowało, a jednocześnie było praktyczne i zapewniało bezpieczeństwo domowników, warto zadbać także o dobór odpowiednich klamek drzwiowych, szyldów, odbojników oraz innych akcesoriów drzwiowych.

Numery na drzwi mieszkania – nowoczesne, funkcjonalne i przejrzyste oznaczenia

Cyfry, które umieszczamy na drzwiach mieszkania w bloku, pokoju hotelowego lub biura mają w szybki i jasny sposób kierować nas do właściwego wejścia. To także jeden z bardziej widocznych detali wykończenia drzwi. Zależy nam więc, by współgrały z przyjętą aranżacją i wyróżniały się trwałością. Oznaczenia wykonane ze stali malowanej proszkowo spełniają oba kryteria doboru. Najbardziej popularnymi wśród metalowych wzorów, ze względu na swą wszechstronność i spójność z nowoczesną architekturą, są numery na drzwi do mieszkania nawiązujące do minimalistycznego stylu nowoczesnego oraz scandi, z nutką stylu loftowego, a także bardziej klasyczne odwołujące się do domowej przytulności lub subtelnej elegancji.

Numerek na drzwi mieszkania – w jakim stylu?

Pierwszy typ oznaczeń na drzwi (AD600, czarny mat) cenimy za prosty krój, klasyczną czarną kolorystykę i ostre, surowe ramy. Sprawdzi się więc nie tylko w miejskich loftach, kamienicach czy nowoczesnych osiedlach, ale także w biurowcach, centrach kongresowych czy budynkach użytkowych. Drugi typ (AD700, złoto satynowe) urzeka bardziej płynnym i finezyjnym kształtem oraz ciepłym odcieniem złota. To zarówno symbol luksusu i szyku, jak i przytulnych stylizacji retro czy art deco. Idealny dla pokoi hotelowych i mieszkań, które zapraszają elegancją, ciepłem, ale i swojską atmosferą.

Klamki i szyldy

 

Obok wyboru numerka na drzwi mieszkania, warto także zatrzymać się dłużej nad dopasowaniem klamek i szyldów. Te akcesoria wybieramy głównie pod kątem ich designu i wytrzymałości na intensywną, codzienną eksploatację (np. klamki 7 klasy to 20 tys. cykli, czyli ok. 10 lat użytkowania). Jednak niezależnie od tego, czy będą to klamki na krótkim, czy długim szyldzie, aluminiowe, czy znalowe, z trwałymi powłokami galwanicznymi lub lakierniczymi, mają one przede wszystkim dobrze leżeć w dłoni oraz zapewnić płynne i bezpieczne otwieranie czy zamykanie drzwi bez zbędnego wysiłku. Dopasowanie kształtu i koloru klamek drzwiowych do wybranej aranżacji wnętrza, jest jak przysłowiowa „wisienka na torcie”.

 

Odbojniki, ochraniacze, ograniczniki, kliny

Wśród zestawów akcesoriów stolarki drzwiowej są także drobne elementy, które ułatwiają nam codzienne korzystanie z drzwi, chronią ściany, skrzydła i ościeżnice. Kiedy je mamy, zastanawiamy się, jak wcześniej można było bez nich funkcjonować. W tej grupie detali również korzystamy z wielu opcji wyboru w zakresie stylu, koloru i przeznaczenia: odbojniki montowane do podłogi (DS01/DS02/DS03/ DS05), przyklejane do ściany (DS04), specjalne kliny drzwiowe (DS06/DS07) czy ochraniacze na same klamki

Tuleje wentylacyjne

Odpowiednia cyrkulacja powietrza wewnątrz domu przekłada się na zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich domowników. Dlatego warto zamontować w drzwiach łazienki, toalety i kuchni delikatne w wyglądzie, ale trwałe i wytrzymałe na wilgoć tuleje wentylacyjne (TW01).

Skomponuj swój zestaw

Numery na drzwi mieszkania i inne nowoczesne akcesoria pozwolą nam nadać wyrazisty styl drzwiom wejściowym i zapewnić płynną realizację wszystkich codziennych funkcji, w których mają nas wspierać. Wykorzystajmy więc potencjał detali oferowanych przez GAMET!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 15 sierpnia 2023

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu