Stojak na kwiaty metalowy – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Metalowe stojaki na kwiaty pozwolą Ci tworzyć dekoracyjne kompozycje roślinne we wnętrzach niemal w każdym stylu. Atrakcyjna wizualnie, prosta forma w połączeniu z funkcjonalnym i stabilnym materiałem otwiera szerokie pole dla florystycznego zdobienia nie tylko we wnętrzach minimalistycznych. Przyjrzyjmy się kilku aranżacjom.

 

Miejska dżungla kipiąca obfitością

Moda na egzotyczne rośliny domowe trwa w najlepsze, a dewiza niezwykle popularnego w miejskich aranżacjach stylu urban jungle brzmi – im więcej, tym lepiej, ale gustownie. Niezależnie od tego, czy mamy mały metraż w bloku, czy ozdabiamy roślinami dużą przestrzeń w domu, stojaki na kwiaty z metalu (czarne lub białe) o różnych wysokościach – 50, 70, 90 cm pozwolą nam stworzyć wielopiętrowe kompozycje, maksymalnie zagęścić wnętrze roślinami i cieszyć się kojącą bliskością natury w centrum wielkomiejskiego zgiełku.

Rustykalny domowy ogród z białymi kwietnikami

Jeśli preferujemy aranżacje retro – pełne uroku i przytulności, przywołujące nutkę nostalgii za dawnym domowym ciepłem – aurę tę możemy wydobyć nie tylko kolorystyką ścian czy doborem materiałów i mebli, ale także ozdobnymi detalami, wśród których rośliny zajmują ważne miejsce. Smukłe, metalowe stojaki na kwiaty rozlokowane w różnych częściach domowego zieleńca, pozwolą wykreować tematyczne enklawy takie jak ziołowe ogródki w prowansalskiej kuchni czy wielobarwne kwietne zacisze w rustykalnym salonie.

Stojak na kwiaty czarny do loftu

Pamiętajmy też, że od zieleni nie stronią nawet surowe style industrialne. Rośliny o dużych ciemnozielonych liściach idealnie komponują się z naturalnymi, ascetycznymi materiałami, które stanowią dominantę tego stylu – metalem, drewnem, szkłem, cegłą. Przykładowo czarny, loftowy stojak na kwiaty ze stali nie tylko uzupełni dekoracyjnie aranżację, ale w przypadku dużych, otwartych przestrzeni subtelnie podzieli wizualnie całą powierzchnię bez odczuwalnego zmniejszenia przestrzeni.

Eklektycznie artystycznie

Styl eklektyczny nie boi się odważnych połączeń. W końcu wybieramy w nim to, co najlepsze i najbliższe nam z różnych światów artystycznych. Forma ekspozycji roślin może być w tej aranżacji świetnym akcentem dynamizującym lub tonującym eklektyczny żywioł. Metalowe kwietniki są tu rozwiązaniem zarówno estetycznym, jak i praktycznym. Na białym kwietniku znajdą przystań ukochane donice po babci w salonie à la glamour, a czarny metalowy stojak na kwiaty czy rośliny zielone skontruje feerię barw wzorzystych tapet na ścianach. Żonglowania opcjami jest wiele.

 

 

Zainspiruj się!

Zachęcamy także do własnych eksploracji i tworzenia unikalnych aranżacji kwietnych w różnych przestrzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 5 października 2023

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu