STYLOWY PRZEGLĄD – Styl skandynawski

Szukasz pomysłu na modne, tanie i dopasowane do ciebie wnętrze?

Tutaj znajdziesz coś odpowiedniego.

Stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza nierzadko bywa wyzwaniem. Części z nas brakuje pomysłów, innych powstrzymują przed remontem ograniczenia finansowe lub mała przestrzeń, na której trudno wykreować coś stylistycznie atrakcyjnego.  Rozwiązaniem, które pozwala tanim kosztem zaaranżować ciekawą przestrzeń – niezależnie od metrażu, jakim dysponujemy – jest styl skandynawski, który za pomocą prostych chwytów pomaga wydobyć piękno z nawet najbardziej niepozornych wnętrz.

 

 

 

Pomieszczenia aranżowane w stylu skandynawskim są utrzymane w klimacie elegancji, osiąganej za pomocą prostych form i środków. Wnętrze sprawia wrażenie czystego, schludnego i minimalistycznego. Aby uzyskać taki efekt musimy pamiętać o kilku kluczowych cechach tego stylu. Nawet małe pomieszczenie wyda się większe, jeśli odpowiednio je rozświetlimy. W tym celu ściany i meble utrzymaj w jasnej, najlepiej białej kolorystyce (dopuszczalne są także szarości lub ecru). Podłogi w kolorze jasnego drewna pozwolą zyskać dodatkowe miejsce do odbicia światła, co również optycznie powiększy pomieszczenie. Możesz także zrezygnować z firan i zasłon.  Ważne, aby dom czy mieszkanie było pozbawiane zbędnych ścian i drzwi, a granice pomiędzy otwartą kuchnią a salonem można wyznaczyć np. poprzez wykonany z naturalnych materiałów dywan.

Styl skandynawski zainteresuje też na pewno tych, którym leży na sercu dobro środowiska naturalnego. Wykorzystywane są w nim bowiem wyłącznie naturalne tkaniny, takie jak wełna, bawełna czy len. Bardzo charakterystyczne są bawełniane pledy o grubym splocie. Jeśli masz zdolności manualne i potrafisz sam wykonać jakiś element wyposażenia domu, możesz śmiało pokazać swój talent światu. Wnętrze urządzone w stylu skandynawskim świetnie uzupełni na przykład stolik z drewnianych palet lub inne elementy wykonane własnoręcznie przy użyciu produktów ekologicznych. Nadaje to domowi unikatowy, personalny charakter. Poza walorami estetycznymi jest to również doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Wnętrza w stylu skandynawskim są urządzane w sposób elegancki, ale przy małym nakładzie finansowym. Meble mogą pełnić wiele funkcji, np. stolik może być jednocześnie podnóżkiem lub podstawką do lampy. Dodatkowym elementem nadającym wnętrzom osobisty rys są umieszczone w widocznym miejscach drobiazgi ważne dla właściciela. Nie może być ich jednak zbyt dużo, aby nie zaburzyły przestrzenności wnętrza. Rzeczy o wartości sentymentalnej postaw na otwartych półkach, a zbędnych bibelotów po prostu się pozbądź.

W stylu skandynawskim nie ma miejsca na przypadkowość. Wnętrza są aranżowane w ciepłym, rodzinnym klimacie z dużą dbałością o szczegóły, przy jednoczesnym zachowaniu ogólnego wrażenia swobody. Jeżeli jesteś osobą uporządkowaną, ceniącą przestrzeń i dbającą o środowisko, dla której ważne jest ciepło domowego ogniska, a przy okazji masz zdolności artystyczne, styl skandynawski jest idealny dla twojego domu.

Przyłącz się do konwersacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Opublikowano: 27 stycznia 2020

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu