STYLOWY PRZEGLĄD – Styl skandynawski

Szukasz pomysłu na modne, tanie i dopasowane do ciebie wnętrze?

Tutaj znajdziesz coś odpowiedniego.

Stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza nierzadko bywa wyzwaniem. Części z nas brakuje pomysłów, innych powstrzymują przed remontem ograniczenia finansowe lub mała przestrzeń, na której trudno wykreować coś stylistycznie atrakcyjnego.  Rozwiązaniem, które pozwala tanim kosztem zaaranżować ciekawą przestrzeń – niezależnie od metrażu, jakim dysponujemy – jest styl skandynawski, który za pomocą prostych chwytów pomaga wydobyć piękno z nawet najbardziej niepozornych wnętrz.

 

 

 

Pomieszczenia aranżowane w stylu skandynawskim są utrzymane w klimacie elegancji, osiąganej za pomocą prostych form i środków. Wnętrze sprawia wrażenie czystego, schludnego i minimalistycznego. Aby uzyskać taki efekt musimy pamiętać o kilku kluczowych cechach tego stylu. Nawet małe pomieszczenie wyda się większe, jeśli odpowiednio je rozświetlimy. W tym celu ściany i meble utrzymaj w jasnej, najlepiej białej kolorystyce (dopuszczalne są także szarości lub ecru). Podłogi w kolorze jasnego drewna pozwolą zyskać dodatkowe miejsce do odbicia światła, co również optycznie powiększy pomieszczenie. Możesz także zrezygnować z firan i zasłon.  Ważne, aby dom czy mieszkanie było pozbawiane zbędnych ścian i drzwi, a granice pomiędzy otwartą kuchnią a salonem można wyznaczyć np. poprzez wykonany z naturalnych materiałów dywan.

Styl skandynawski zainteresuje też na pewno tych, którym leży na sercu dobro środowiska naturalnego. Wykorzystywane są w nim bowiem wyłącznie naturalne tkaniny, takie jak wełna, bawełna czy len. Bardzo charakterystyczne są bawełniane pledy o grubym splocie. Jeśli masz zdolności manualne i potrafisz sam wykonać jakiś element wyposażenia domu, możesz śmiało pokazać swój talent światu. Wnętrze urządzone w stylu skandynawskim świetnie uzupełni na przykład stolik z drewnianych palet lub inne elementy wykonane własnoręcznie przy użyciu produktów ekologicznych. Nadaje to domowi unikatowy, personalny charakter. Poza walorami estetycznymi jest to również doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Wnętrza w stylu skandynawskim są urządzane w sposób elegancki, ale przy małym nakładzie finansowym. Meble mogą pełnić wiele funkcji, np. stolik może być jednocześnie podnóżkiem lub podstawką do lampy. Dodatkowym elementem nadającym wnętrzom osobisty rys są umieszczone w widocznym miejscach drobiazgi ważne dla właściciela. Nie może być ich jednak zbyt dużo, aby nie zaburzyły przestrzenności wnętrza. Rzeczy o wartości sentymentalnej postaw na otwartych półkach, a zbędnych bibelotów po prostu się pozbądź.

W stylu skandynawskim nie ma miejsca na przypadkowość. Wnętrza są aranżowane w ciepłym, rodzinnym klimacie z dużą dbałością o szczegóły, przy jednoczesnym zachowaniu ogólnego wrażenia swobody. Jeżeli jesteś osobą uporządkowaną, ceniącą przestrzeń i dbającą o środowisko, dla której ważne jest ciepło domowego ogniska, a przy okazji masz zdolności artystyczne, styl skandynawski jest idealny dla twojego domu.

Przyłącz się do konwersacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 27 stycznia 2020

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu