Uchwyt meblowy krawędziowy

Nowoczesne wnętrza emanują elegancją i harmonią. Cechuje je umiar, ascetyczne wręcz upodobanie do prostych form, uporządkowanie przestrzeni, która nie jest przeładowana dodatkami. Do osób, które aranżują dom czy mieszkanie w minimalistycznym stylu, kierujemy uchwyty meblowe krawędziowe, dyskretnie dopełniające meble łazienkowe, kuchenne czy komody RTV.

Uchwyt meblowy UA123

 

Na wskroś nowocześnie

Elegancja i prostota, jaka jest kwintesencją wnętrz aranżowanych w nowoczesnym duchu sprawiają, że jest to jeden z najbardziej ponadczasowych stylów naszej epoki. Chętnie sięgają po niego zarówno właściciele domów prywatnych, jak i osoby urządzające przestrzenie komercyjne. Nie ma w tym nic dziwnego, bo rezygnacja z nadmiernej ornamentyki stwarza wrażenie schludności, porządku, pełnej kontroli nad wnętrzem, które działa kojąco i sprzyja wypoczynkowi i skupieniu. Uchwyt meblowy krawędziowy sprawdza się szczególnie w takich aranżacjach, bo umiejscowiony dyskretnie w górnej części szuflady czy frontu szafki, stapia się z meblem w jedną całość.

Uchwyt meblowy UA128

 

Uchwyt meblowy krawędziowy – smak klasyki, powiew awangardy

Spośród proponowanych przez nas uchwytów meblowych krawędziowych najpopularniejsze są kolory, które już na stałe wpisały się w nowoczesne aranżacje: chrom (G4), naturalna anoda (A0), nikiel szczotkowany (G7) imitujący INOX oraz czarny matowy (L31), grafit strukturalny (L1) i biały matowy (L40). Surowy połysk aluminiowych uchwytów zamocowanych wzdłuż całego frontu mebla dobrze koresponduje z elementami wyposażenia kuchni czy łazienki, zwłaszcza z armaturą czy sprzętami, natomiast biele i czernie to ukłon w stronę tych, którzy stawiają na ponadczasowe barwy. Z kolei kolorowe uchwyty US12 w kolorze zielonym, pomarańczowym, różowym, które przypominają wystające „języczki”, to kreatywny sposób na dyskretne przełamanie monopolu stonowanych kolorów, charakterystycznych dla nowoczesnych aranżacji.

Uchwyt meblowy UA92

 

W zależności od kształtu profilu aluminiowego, uchwyty meblowe krawędziowe montuje się na tzw. „pióro”, co wymaga odpowiedniego wyfrezowania frontu i przymocowania do niego uchwytu (modele: UA29, UA86, UA92, UA93, UA94, UA96) lub mocuje się je od tyłu frontu za pomocą wkrętów (modele: UA45, UA68, UA110, UA112, UA116, UA119, UA123). Różne kształty części chwytowych – od łagodnych, zaoblonych form, po proste i geometryczne, jak również różne typy frezowań krawędzi profilu dają duże pole do popisu w zakresie wkomponowywania uchwytów w różne aranżacje. Nie zapomnieliśmy przy tym o najważniejszym, czyli o aspektach praktycznych, dlatego – niezależnie od kształtu – każdy uchwyt pełni dobrze swoją użytkową rolę, umożliwiając wygodne otwieranie i zamykanie szafek, szuflad i komód.

Uchwyt meblowy UA112

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 29 czerwca 2020

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu