Uchwyty do mebli kuchennych czarne

Czerń to kolor, który przyciąga uwagę i elektryzuje. Jego aranżacyjny potencjał i głębia wybrzmiewa szczególnie w detalach, dzięki którym nie przytłacza całości stylizacji, a perfekcyjnie wydobywa jej oryginalność. Czarne uchwyty do mebli kuchennych są wszechstronne, więc komponują się z różnymi stylami. Sięgnijmy po nie, gdy projektujemy nową kuchnię lub chcemy zmienić oblicze tej, którą mamy.

 

Loftowe klimaty

W kuchni w stylu industrialnym, w której dominują surowe materiały o wyrazistych kolorach jak cegła, ciemne drewno, beton oraz stal, czarne uchwyty relingowe lub krótkie o geometrycznych, kształtach doskonale podkreślą przemysłowy klimat wnętrza. Czarne uchwyty do mebli kuchennych ze stali lub aluminium, które są wytrzymałe na intensywną eksploatację i dobrze leżą w dłoni, to także częsty wybór w aranżacjach Soft Loft. To styl dla ceniących symetryczne kształty, metalowe elementy wyposażenia oraz harmonię drewna, szarości i zieleni.

 

Minimalistyczne czy rustykalne kuchnie?

Choć może to zaskakiwać, czarne akcesoria meblowe świetnie odnajdują się także w aranżacjach, które kojarzymy z ciepłymi, przestronnymi wnętrzami. W popularnym stylu Scandi czarne uchwyty i gałki będą się gustownie wyróżniać na tle stonowanej ciepłej i naturalnej kolorystyki tej stylizacji, czyli beżów i szarości szafek, blatów oraz ścian. W uwielbianym, za przytulną i przyjazną atmosferę wnętrz – stylu Classic, czarne gałki i uchwyty łączone z porcelaną, drewnem, wikliną, florystycznymi motywami i miękkimi tkaninami przywołują wspomnienia swojskiej, wygodnej i rodzinnej kuchni.

 

Paryski luksus

Czerń możemy także ciekawie zniuansować dzięki trwałym powłokom lakierniczym. W ten sposób nadamy naszym czarnym uchwytom i gałkom do mebli kuchennych różnej intensywności – od połysku (L30) przez mat (L31) i supermat (L36) aż po pełną głębi czerń strukturalną (L2). Tę grę odcieniami wyzyskamy też, tworząc lub modernizując wnętrza ekskluzywne. Szykowne kuchnie Parisian Modern z marmurami, naturalnym drewnem i sztukaterią nabierają pełni elegancji dzięki złotym, srebrnym i czarnym detalom. To styl wyrafinowanej delikatności. Czarne uchwyty o prostych liniach z subtelnymi zdobieniami oraz okrągłe lub kwadratowe gałki z porcelaną czy złotymi akcentami podkreślą wytworność wnętrza.

 

Czarne uchwyty do mebli kuchennych – uniwersalny detal do każdego stylu

Mając przegląd możliwości, eksperymentujmy więc do woli, nadając swojej kuchni nowego wyglądu i niepowtarzalnego wyrazu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikowano: 18 czerwca 2023

+
Czytaj więcej artykułów na naszym blogu