Uchwyty do mebli porcelanowe

Szyk i urok klasyki

 

Marzysz o kuchni w prawdziwie wiejskim stylu? Zachwycasz się designem dalekiego południa, antycznych Włoch, małych mieścin we Francji? Nierzadko mawia się, że diabeł tkwi w szczegółach, tak też jest tym razem! Tym, co uzupełni Twój projekt meblowy są uchwyty do mebli porcelanowe. Stylizowane i zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół oraz artystycznie wykończone porcelanowe uchwyty do mebli i porcelanowe gałki do mebli mogą całkowicie zmienić oblicze Twojej kuchni.

Oczywiście poza uchwytami duże znaczenie mają tu gałki porcelanowe do mebli. To, czy warto wybrać gałkę czy uchwyt, zależy od konstrukcji oraz wielkości samych mebli, szuflad i frontów. Z zasady gałki sprawdzają się na mniejszych powierzchniach, natomiast uchwyty na większych szafkach, ale wcale nie musi to być wyznacznikiem, szczególnie jeśli mowa o zdobionej porcelanie! Ornamentowy nadruk, solidne zdobienie oraz mosiężny kolor mogą okazać się całkowicie złudne dla Twoich zmysłów!

 

Uchwyty do mebli porcelanowe – z duchem prawdziwej Prowansji

Jak stosować zdobione uchwyty do mebli? Porcelanowe dodatki świetnie sprawdzą się na kremowych i beżowych frontach, co odpowiada kolorowi materiału zastosowanego na uchwycie, który najczęściej występuje jako mleczny lub biały. W przypadku jednobarwnych frontów zdecydowanie modnym połączeniem są także ciemne granaty oraz ciemne czerwienie w wykończeniu matowym. Tego typu gałki i uchwyty dobrze wyglądają w połączeniu z różnego rodzaju frezami na drzwiczkach meblowych, co podkreśla wiejski styl mebla. Można także ciekawie komponować je z drewnem, warto jednak w tym wypadku być ostrożnym ze względu na kolor podstawy uchwytu, bowiem antyczny mosiądz lepiej zastosować na materiale, który zapewni odpowiedni kontrast dla ekspozycji tego porcelanowego dzieła sztuki. Warto postawić na ciemne albo bardzo jasne drewno. Nie bez znaczenia jest także wzór na uchwycie lub gałce porcelanowej do mebli. Błękitne kwiaty pięknie skomponują się z niebieskimi dodatkami w kuchni, a kłosy zboża pokreślą kafle w kolorze piaskowym.

Gałki porcelanowe do mebli i uchwyty w oryginalnej odsłonie

Chociaż w przypadku porcelanowych uchwytów do mebli zdecydowanie przeważa połączenie mosiądzu antycznego z porcelaną, to prawdziwy hit stanowi kombinacja porcelany z czarnym kolorem podstawy. Otwiera to całą gamę nowych aranżacji, szczególnie z ciepłymi odcieniami drewna. Czerń zagościła w akcesoriach meblowych już na dobre, ale uzupełniona porcelanowym dodatkiem okazała się niezwykle trafnym wyborem do przytulnych i domowych kuchni, na przykład w stylu prowansalskim. Za sprawą połączenia eleganckiej czerni i przytulnego koloru porcelany uzyskujemy naprawdę ciekawy efekt. Porcelanowe gałki do mebli, uchwyty oraz nawet wieszaki w tym rodzaju są wybierane do wnętrz w opierających się na stylu klasycznym, ale niekoniecznie tak bogatych w ornamenty i dekoracje. Nowoczesne oblicze porcelany pozwala całkowicie zmienić podejście do projektowania i daje nieograniczoną swobodę!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *