Żółte uchwyty do mebli zgodne z trendami aranżacyjnymi na 2021 rok

Co roku amerykański Instytut Pantone wybiera kolory, które wyznaczą trendy aranżacyjne i designerskie na kolejne minimum 12 miesięcy. W tym sezonie przygotuj się na połączenie żółtych uchwytów do mebli z szarymi frontami! 2021 to rok nadziei, którą obserwować będziemy w postaci energetycznych aranżacji z udziałem skalistego odcienia szarości oraz rozświetlającej żółci.

 

Niezależne, ale doskonale współgrające ze sobą barwy żółci i szarości o nazwach Illuminating i Ultimate Gray to kolory roku 2021 ogłoszone przez Instytut Pantone. Czy to znaczy, że pozostałe kolory odchodzą w zapomnienie? Zdecydowanie nie! Jednak, jeśli chcesz tworzyć wnętrza zgodne z duchem czasu, postaw na modne barwy. Poznaj nasze żółte uchwyty do mebli, będące odpowiedzią na aktualne trendy i przekonaj się, jak łatwo wprowadzić modne kolory do każdego wnętrza!

Inspiracje z natury

Praktyczny kolor szary w odcieniu skały przynosi na myśl prawdziwą moc natury. Solidny, trwały i  poważny wprowadza w głębszą zadumę. W 2021 roku kolor ten staje się symbolem siły, opanowania i stabilności, które pozwolą nam przezwyciężyć trudne czasy.

Partnerem szarości jest rozświetlający i rozjaśniający żółty, którego zadaniem na ten rok jest dodanie energii, optymizmu oraz nadziei do działania. Rozgrzewający i nasycony energią słoneczną żółty ożywia wnętrza i niesie radość oraz witalność.

 

Jak stosować szary i żółty?

Obie barwy doskonale sprawdzą się zarówno jako kolorowe dodatki, jak też na dużych powierzchniach. Żółte uchwyty do mebli, poduszki, regały, zasłony, dywaniki, wazony, a do tego szara tapicerka, ściana, klosz oraz ramki na zdjęcia – możliwości są nieskończone. Warto pamiętać, że kolory roku to barwy wybrane przez specjalistów ds. designu i kreatorów trendów. Możemy być pewni, że te odcienie zawsze się uzupełniają i ze sobą współgrają.

Żółte uchwyty do mebli jako delikatny akcent kolorystyczny

Ze względu na stylistykę, powierzchnię oraz już zastosowane meble, nie każde wnętrze będzie kwalifikowało się jako idealny kandydat do wprowadzenia dużej ilości nowego koloru. Drastyczna zmiana w palecie kolorystycznej pomieszczenia może nieść ze sobą konieczność malowania ścian, a także wymiany dywanów. W przypadku aranżacji „od zera” możemy pozwolić sobie na kreację wnętrza na bazie żółci i szarości, do których włączymy kilka współgrających odcieni, np. głębokiego granatu, czerwieni oraz trawiastej zieleni. Jeżeli chcemy tylko odświeżyć wnętrze i wprowadzić do niego nowe i optymistyczne barwy roku, postawmy jedynie na dodatki. Może to być np. żółty uchwyt do mebla – ulubionej komody, starego kredensu, szuflady w stoliku kawowym, narzuta patchworkowa w szare i żółte trójkąty, ręcznie malowane żółte donice, szare poszewki na poduszki. Decydując się na niewielki projekt DIY, nie tylko rozświetlisz swoje wnętrza kolorami roku 2021, ale także skorzystasz z radości tworzenia samodzielnych projektów rękodzielniczych. Rozwijaj swoje pasje i w 2021 postaw na optymizm!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.